Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 2. 2021
Líbí se mi

Stále není pozdě začít s předsevzetím zhubnout. Jak se do toho pustit co nejlépe?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 2. 2021
Líbí se mi
Stále není pozdě začít s předsevzetím zhubnout. Jak se do toho pustit co nejlépe?

Stále není pozdě začít s předsevzetím zhubnout. Jak se do toho pustit co nejlépe?

S novým rokem často přichází touha změnit svůj život a své tělo k lepšímu. Hubnutí ale není tak jednoduché, obzvláště, když na nás každé médium chrlí jiné informace. A tak najednou zjistíte, že je únor, a vy jste ještě se svým hubnoucím předsevzetím ani nezačali...

Záhadné kalorie

Kalorie jsou jednotky energie. Přijímáme je ze stravy a z pití. Vydáváme je nejen pohybem, ale naše tělo je potřebuje také k trávení, udržení tělesné teploty, myšlení, pohánění krve a všem dalším důležitým životním funkcím. Pokud je příjem i výdej stejný, držíme si svoji váhu. Pokud ale přijmeme více kalorií, než co dokáže naše tělo využít, onen přebytek se uloží v podobě tukových zásob.

Proto tedy když chceme zhubnout, musíme i dát záležet, abychom snědli a vypili méně kalorií, než kolik jich celkem za den či týden spálíme. Kalorie jsou proto při hubnutí důležité, protože na nich záleží, jestli bude naše hubnutí úspěšné nebo neúspěšné. Chceme-li hubnout, musíme být v kalorickém deficitu. Jednoduchým a rychlým způsobem, jak snížit svůj denní příjem kalorií, je nahradit jedno z jídel proteinovým dietním koktejlem, například jahodovo-malinovým od Chia Shake, který navíc obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály.

Jak je to s dietami

Existuje celá řada diet, od bláznivých a striktních až po zdravé diety. Většina z nich si klade za cíl zbavit nás tuku. Pokud se na diety podíváme důkladněji, zjistíme, že jde o důmyslné plány, jak omezit příjem kalorií. Většina diet zakazuje sladká a smažená jídla, nejen proto, že jsou nezdravá, ale také proto, že jsou velmi kalorická. Populární jsou například bílkovinné diety, protože při nich lépe spalujete tuky a méně pociťujete hlad. Přečtěte si o nejpopulárnějších dietách zde.

Co je lepší?

Někomu vyhovuje počítání kalorií, s tím, že může jíst, co se mu zlíbí, jen když se to vejde do jeho kalorického příjmu. Jiný si zase radši najde dietu, která mu bude vyhovovat, a bude se držet dietních pravidel. Oba přístupy mohou vést k hubnutí.

Kalorie nám dodávají energii. Díky nim si váhu buď udržujeme, nebo hubneme či přibíráme. Při hubnutí je buď můžete počítat, nebo si zvolit některou z populárních diet a řídit se jejími pravidly, které ve výsledku povedou ke snížení příjmu kalorií a vy budete hubnout.

Pokud potřebujete jasný plán, jak letos zhubnout, nechte si pomoct od Chia Shake, českých výrobců jídel se superpotravinami.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 24. 2. 2021

nejlepší je jíst zdravě. A chtělo by to pohyb, který jsem poslední tři týdny tedy neměla...a už mi moc chybí

Odpovědět
muška
muška 21. 2. 2021

Hlavně,když se začne ,tak to chce vydržet

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 2. 2021

Začít se dá vždy, jen musí přijít ten první impulz.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 2. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.