Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 3. 2021
Líbí se mi

Jak vybrat perfektní sportovní podprsenku

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 3. 2021
Líbí se mi
Jak vybrat perfektní sportovní podprsenku

Jak vybrat perfektní sportovní podprsenku

Konečně jste se rozhodla, že se začnete věnovat nějaké pohybové aktivitě? Skvělé! Pro spoustu z nás je to mimo jiné příležitost rozmazlit se nějakým tím novým outfitem na cvičení. Nezapomeňte k legínám či mikině přibalit i kvalitní sportovní podprsenku! Poradíme vám, jak ji vybrat.

Než začnete sportovat, abyste shodila přebytečná kila, měla byste se nejprve vybavit vhodným oblečením a prádlem. Zejména výběr sportovní podprsenky nesmíte podcenit.

Je totiž velký rozdíl, zda budete běhat, nebo zvolíte klidnější pilates. Dobře zvolená podprsenka udrží vaše přednosti na místě a zabrání nežádoucímu poskakování při každém vašem pohybu. Pokud o svá ňadra nebudete dbát, můžete jim nehezky ublížit. Nežádoucí pohyb může způsobit bolest, potrhání vaziva a následný pokles poprsí. To je něco, čemu je lepší zabránit. Stačí, že na prsa působí s věkem přirozená gravitace.

Na velikosti záleží

Pokud vyrazíte na nákup sportovní podprsenky, je velmi důležité zvolit správnou velikost. Pokud patříte k obdařenějším ženám, tak zapomeňte na kompromisy a velikosti typu S či M a jim podobné. Zajděte raději do prodejny s prádlem, kde mají i větší velikosti. K dostání jsou zde také sportovní podprsenky, a to i s košíčky K.

Když si budete podprsenku zkoušet, tak by vás neměla omezovat v pohybu a měla by umožňovat hluboké dýchání. Zkuste se v ní protáhnout a párkrát nadechnout a vydechnout. Zároveň je potřeba, aby byla dostatečně pevná a dodala prsům potřebnou oporu.

Klidné protažení

Na „klidnější“ sporty, kde není rychlý pohyb, můžete zvolit podprsenku, která je určena pro nejnižší zátěž.  Oblíbená jóga, pilates anebo strečink totiž samy o sobě nedávají příliš důvodů k poskakování ňader. Sáhnout můžete tedy i po bezešvé podprsence. Ovšem ani v tomto případě si na sobě nenechávejte prádlo, které nosíte běžně, ale volte to sportovní.

Vzhůru na kurty

Jestli potřebujete vybít energii a v novém roce si dáte za cíl zdolávat kilometr za kilometrem či pokořit soupeře na kurtu, pak rozhodně volte podprsenku pro větší zátěž. Tedy tu, která je hodně pevná, má široká ramínka a košíčky jsou z elastické látky. Udrží prsa na místě a půjde jen o vaši výdrž a elán.

Pro vyvinuté sportovkyně

Pyšníte-li se bujným dekoltem, tak u vás je zátěží poprsí samo o sobě. Pevná podprsenka je nutností při jakémkoli pohybu. Ale nemusíte se bát, dá se poměrně snadno sehnat a ve sportování vám nic nezabrání.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
viv viv 2. 9. 2021

Je to hrozné ale v sehnat si správnou podprsenku mi přijde, že je nadlidský úkon. Hlavně pro nás pro ženy, které mají velká poprsí a tak jsem neváhala a na doporučení kamarádky jsem si nechala podprsenku ušít. Nechala jsem si ušít podprsenku z merino vlny na pletení https://www.propleta.cz/MERINO-VLNY-RIAL-FILATI-c13_0_1.htm a jsem tedy velmi spokojená.

Odpovědět
gustawka
gustawka 30. 3. 2021

zatím žádnou nemám

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 3. 2021

rady, které se mohou hodit

Odpovědět
sipeji
sipeji 30. 3. 2021

Pravda je, že sportovní podprsenku vybírám vždy dlouho.

Odpovědět
lemur
lemur 29. 3. 2021

Dobré rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 442
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.