Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 1. 2021
Líbí se mi

Spojenci z přírody, kteří pomohou proti rozšířeným pórům

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 1. 2021
Líbí se mi
Spojenci z přírody, kteří pomohou proti rozšířeným pórům

Spojenci z přírody, kteří pomohou proti rozšířeným pórům

S tichou závistí pozorujete ženy kolem sebe, které mají porcelánovou pleť a vypadají, jako by snad ani neměly žádné póry, zatímco vám jich příroda nadělila víc než dost? Pak je načase povolat domácí zásoby a dopřát své pleti pořádnou očistu a vzpruhu.

V boji s rozšířenými póry platí, že je nutné v péči o pokožku dodržovat základní pravidla. Tím prvním je pečlivé a pravidelné čištění, aby nedocházelo k ucpávání pórů, tím druhým pak pravidelný peeling k odstranění odumřelých buněk a nečistot. Využít můžete také sílu páry (ideálně před peelingem), která póry „otevře“ a lépe je tak zbavíte nečistot. Rozmazlit pokožku můžete i s pomocí pleťových masek. Jaké ingredience do nich zamíchat? A také řady domácích pomocníků.

Vaječný bílek

Někdo k němu přidává například med nebo citronovou šťávu, ale věřte, že bílek můžete používat klidně i samotný. On je totiž onou hlavní ingrediencí! Jednoduše jej trochu prošlehejte, abyste rozbila jeho typickou strukturu, a naneste na nos a další postižená místa. Po 30 minutách pečlivě smyjte. Tento postup můžete opakovat až 3krát týdně.

Jablečný ocet

Další úžasný pomocník, kterého oceníte především v boji s černými tečkami. Smíchejte jej se stejným množstvím vody a s pomocí vatového tamponku naneste na pokožku. Poté opláchněte teplou vodou (ocet by neměl na kůži zůstat, přece jen je poměrně agresivní a mohl by ji podráždit). Ideální je aplikovat octovou směs každý večer před spaním.

Citron a růžová voda

Protizánětlivá čisticí schopnost citronu společně s uklidňujícími účinky růžové vody jsou dobře známé. Tak proč toho nevyužít! Prostě obě ingredience promíchejte, naneste na pleť e po 15 minutách pečlivě opláchněte. Můžete opakovat dvakrát týdně.

Kurkuma, jogurt a vločky

Skvělý domácí peeling, který oceníte nejen při černých tečkách a rozšířených pórech (i když na ně je určený především). Smíchejte dvě lžíce jemně mletých ovesných vloček s jednou lžící jogurtu a polovinou čajové lžičky kurkumy (množství raději nepřehánějte – ráda barví). Směs naneste na obličej, a až zaschne, pečlivě ji smyjte.

Káva a cukr

Ne, nebudeme vás nabádat ke konzumaci tohoto lahodného nápoje (navíc s cukrem). Vezměte stejné množství cukru (klidně klasického bílého) a mleté kávy, přidejte několik kapek limetky nebo citronu pro spojení obou ingrediencí a vzniklou pastu použijte jako klasický peeling. Klidně i dvakrát týdně.

Foto: Shutterstock

Autrorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 20. 1. 2021

prima rady

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 1. 2021

jistě zajímavé rady pro ty, kdo jsou zvyklé takto o pleť pečovat

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 1. 2021

Určitě některý z tipů vyzkouším.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.