Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 3. 2021
Líbí se mi

Kterým příznakům špatného zažívání byste měli věnovat větší pozornost

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 3. 2021
Líbí se mi
Kterým příznakům špatného zažívání byste měli věnovat větší pozornost

Kterým příznakům špatného zažívání byste měli věnovat větší pozornost

Zažívací potíže se nejčastěji projevují tlaky a bolestmi v okolí břicha a žaludku. Že ale v těle nefunguje vše tak, jak má, se může projevit i tam, kde byste to vůbec nečekali.

Kterým příznakům byste měli věnovat větší pozornost?

Změna na nehtech

Pokud na vašich nehtech pozorujete změny barvy, zejména u světlejších půlměsíčků v lůžku, může to být jedním z příznaků špatného zažívání. Schopnost vstřebávání živin skrze střeva je v případě trávicích problémů ztížena, což vede i k nedostatečné výživě nehtů, na kterých je vše vidět velmi brzy. Nejčastěji se problémy s trávením projeví zašednutím nehtových lůžek, nebo dokonce úplným vymizením světlých půlměsíčků.

Zase to akné

Špatná strava se projeví i na naší pleti a nejinak je tomu u špatného zažívání. Pokud vás v poslední době trápí akné, a to zejména v oblasti brady, měli byste zpozornět. Vzhledem k tomu, že střeva nejsou schopna vstřebat veškeré potřebné vitamíny v takové míře, v jaké je tělo potřebuje, může se k akné přidružit další problém, a to vypadávání vlasů. Lámavost nehtů, pupínky a vypadávání kštice jsou vždy důkazem nedostatku minerálů a vitamínů, které se do našeho těla dostávají jedině skrze stravu. Pokud není trávicí trakt schopen veškeré potřebné živiny vstřebat, velice rychle se to projeví na stavu vaší pokožky a vlasů.

Nevysvětlitelná únava

Únava je nejčastěji způsobena nedostatkem železa, což může být důsledkem chronické ztráty krve, způsobené například žaludečními vředy. Krev ve stolici přitom nemusíte hned pozorovat. Jestliže ale ke ztrátě krve dochází prakticky neustále, může se tento problém projevit jako anémie, která se vyznačuje bledostí pokožky, únavou a neschopností se zahřát.

Bolest zad

Bolesti hrudníku a zad jsou často úzce spjaty se špatnou funkcí zažívání. Nadměrná plynatost dokáže bolet tak, že si ji pacienti nezřídka pletou s infarktem. Přestože jde o záležitost žaludku a střev, není výjimkou, že se špatné zažívání ozve v podobě úporných bolestí bederní páteře nebo hrudníku. Tyto bolesti mohou být chronické a lidé je většinou přikládají blokádám či špatnému držení těla. Mnohdy by ale stačila úprava jídelníčku.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 21. 3. 2021

ürčitě zajímavý článek, děkujeme

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 3. 2021

To je velmi zajímavé a je třeba se na určitě věci zaměřit.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 3. 2021

zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.