Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 11. 2020
Líbí se mi

Špatné návyky, které vám vlasy neodpustí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 11. 2020
Líbí se mi
Špatné návyky, které vám vlasy neodpustí

Špatné návyky, které vám vlasy neodpustí

Používáte celou řadu vlasových přípravků s pocitem, že pro váš účes dělají maximum? Opak je pravdou. A jak je to s fénem, dodržujete pravidla „bezpečnosti práce“?

Ať už máte vlasy rovné či kudrnaté, dlouhé nebo krátké, pravděpodobně se jim snažíte poskytnout tu nejlepší možnou péči, aby byly krásné a hlavně zdravé. Tak samozřejmě, nic proti tomu, ale jste si opravdu jistí, že všechno, co děláte, jim vážně tolik prospívá? Třeba tyhle návyky vám neodpustí!

Méně je někdy více

Obyčejný šampon, suchý šampon, balzám pro objem, kondicionér, olejíček pro zacelení konečků, lak, gel, pěnové tužidlo – všechny tyto produkty kupujete a hlavně používáte? I když pochopitelně máte ty nejlepší úmysly, ve finále přinesou víc škody než užitku. Ucpáváte si jimi vlasové folikuly, čímž zpomalujete růst, riskujete nadměrné vypadávání a korunu krásy zbytečně zatěžujete. To se na její kvalitě i vzhledu samozřejmě negativně projeví.

Těsný účes, špatný účes

Doma, při sportu, v práci… Nesnesete prameny padající do očí? Pak se utažený culík nebo drdol jeví jako spásné a hlavně bezpracné řešení. Proč je to ale nevhodné východisko z rozcuchané situace?

„Příliš těsné účesy vlasy doslova vytrhávají. Navíc způsobují postupné odumírání folikul a poškozují pokožku hlavy. Já osobně doporučuji používat lehčí gel, který účes uhladí. Je to mnohem zdravější a bezpečnější,“ myslí si kadeřník celebrit Frank Galasso. Mimochodem, na um tohoto profíka se spoléhají hollywoodské celebrity, jako je například Gwyneth Paltrow, Calista Flockhart, Kim Kardashian nebo Lisa Marie Presley.

Fénování má svoje pravidla

Fén patří mezi běžné stylingové přístroje. Jak moc si ho ale připouštíte k tělu, respektive k hlavě? Naprosté minimum by mělo být 20 centimetrů, i když to znamená, že v koupelně a v předklonu strávíte o něco více času. Horkost, navíc v bezprostřední blízkosti kadeří, nahrává nevratnému poškození jejich povrchové vrstvy a zasahuje do celkové struktury. A to má následky. Co se týká žehličky na vlasy, tam je to podobná písnička. Občas ji nechte v šuplíku a dopřejte své kštici zasloužený odpočinek.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 6. 12. 2020

jojo, fénování mi dává zabrat, a to nyní nosím krátké vlasy

Odpovědět
lemur
lemur 29. 11. 2020

Dobré rady.

Odpovědět
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

Fénování 20cm někdy porušuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 423
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.