Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi

Spásu pro mastnou pleť mohou představovat i esenciální oleje

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi
Spásu pro mastnou pleť mohou představovat i esenciální oleje

Spásu pro mastnou pleť mohou představovat i esenciální oleje

Trápí vás mastná a lesknoucí se pokožka? S pomocí esenciálních olejů se tento problém může za pár minut vypařit. A to doslova! Které vonné prostředky vám určitě sednou?

Život s nadměrně se mastící pokožkou není žádný med. Ostatně, jak by také mohl? I ten nejpečlivěji nanesený make-up nevydrží déle než dvě hodiny. Póry jsou tak rozšířené, že jsou snad vidět i z dálky. A k tomu všemu ty pupínky, co rostou jako houby po dešti! Nic však není tak horké. Spása existuje!

Každá trampota má svou mez. I výhodu

Pokud jsou vám výše zmíněné problémy povědomé, máme pro vás hned dvě dobré zprávy. Tou první je, že mastnější pleť oproti jiným typům stárne trochu pomaleji, takže oproti jiným máte výhodu. Co ta druhá? Správnou péčí se dá i tahle svízel částečně eliminovat. A teď je načase představit vám esenciální oleje, které vám s tím pomohou.

Rozmarýn, kamarád nejen do deště

Rozmarýn v esenciální verzi má spoustu zajímavých vlastností. Tlumí například příznaky stresu, zvyšuje schopnost soustředění a zlepšuje náladu. Při vnějším použití zmírňuje bolesti namožených svalů nebo zastavuje nadměrné vypadávání vlasů. Ovšem tím to samozřejmě ještě nekončí, protože dokáže usměrnit i hyperaktivitu mazových žláz, otevřít ucpané póry a umazat černé tečky. Jak ho aplikovat v praxi?

Připravte si větší nádobu s horkou vodou a přidejte do ní pár kapek. Dále si přehoďte přes hlavu ručník a nechte páru alespoň čtvrt hodiny dělat svou práci. Poté si osušte obličej a použijte váš oblíbený hydratační krém. A stejně můžete zacházet i s dalším vonným pomocníkem.

I olej z čajovníku se osvědčí

Není žádným tajemstvím, že tea tree olej platí na širokou škálu kožních patálií – a ta vaše není žádnou výjimkou. Má totiž vynikající schopnost eliminovat bakterie, čímž výrazně omezuje tvorbu akné. Zároveň reguluje tvorbu mazu, vykazuje hojivé vlastnosti a celkově zlepšuje kvalitu pokožky. V případě, že ho smícháte s dalším nosným olejem, kupříkladu mandlovým či olivovým, získáte účinný prostředek na strie, bradavice nebo opary. To jen kdyby náhodou…

 Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.