Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 24. 1. 2019
Líbí se mi

Žen s rakovinou prsu každoročně přibývá. Nechte se vyšetřit pomocí sonografu, nyní máte možnost získat slevu 40 %

CathB
CathB
Vloženo 24. 1. 2019
Líbí se mi
Žen s rakovinou prsu každoročně přibývá. Nechte se vyšetřit pomocí sonografu, nyní máte možnost získat slevu 40 %

Žen s rakovinou prsu každoročně přibývá. Nechte se vyšetřit pomocí sonografu, nyní máte možnost získat slevu 40 %

Mnoho žen má služby center estetické medicíny spojené především se zkrášlováním a omlazením zevnějšku. My jsme navštívily klinikestetické medicíny Genesys Medical v Plzni, kde se soustředí na zlepšení celkového zdraví svých pacientů, a zjistily jsme, že se zdaleka nezaměřují pouze na zkrášlování pacientů, ale i na prevenci vážných chorob. Na klinice najdete i další medicínské obory: stomatologii, dermatovenerologii, radiologii, plazmaterapiitrichologii nebo ultrasonografii. Právě díky sonografii může pacientka odejít třeba se zjištěním, že má velké problémy se štítnou žlázou. Sonografie přitom dokáže odhalit i další civilizační onemocnění. U žen je to nejčastěji rakovina prsu.  

Sonografie je metoda, díky které je lékař schopen za pomoci ultrazvuku zhodnotit reálný stav tkání a jednotlivých orgánů lidského těla. Tato metoda se hojně používá v oblasti porodnictví (sonografii 4D pak často využívají i budoucí maminky, které díky ní získají nahrávku tlukotu srdce miminka, kterou mohou přes mobilní aplikaci poslat dál), ale v současné době se aplikuje i jako prevence při vyšetření rakoviny prsu, problémů se štítnou žlázou a mnoha dalších neduhů, které lze jen velmi těžko detekovat jinou metodou.  

Štítná žláza ovlivňuje nejen hormony a srdce 

Správná funkce štítné žlázy je přitom velmi důležitá. Je totiž zodpovědná jak za správnou hormonální rovnováhu v těle ženy, tak za špatnou termoregulaci těla, kdy je postiženým neustále zima, nebo je naopak trápí návaly horka, ale také zodpovídá za správný menstruační cyklus. V závažnějších případech může špatná funkce štítné žlázy zapříčinit například i problémy se srdcem. Štítná žláza je totiž provázána se všemi systémy v lidském těle. 

“Vzhledem k nedostatku lékařů v tomto oboru a k vysokým počtům akutních vyšetření prsou a štítné žlázy, se mnohdy zkoumá u pacientů pouze spousta vážných následků a až ve finále se zjistí, že příčina onemocnění není vmozku nebo v srdci, ale v onemocnění štítné žlázy. Naše klinika je vybavena i na zobrazení veškerých měkkých tkání a orgánů (např. játra, slinivka břišní.). Toto vyšetření je vhodné i pro kontrolu stavu cév v rámci prevence křečových žil, dodává MUDr. Jana Synková, zakladatelka kliniky Genesys Medical. 

Při nesprávném fungování štítné žlázy, včetně jejího neléčení, ženy mohou nevědomky přispět k horšímu průběhu některých druhů rakoviny nebo k problémům v těhotenství. 

Nejefektivnější a bezbolestná prevence rakoviny prsu? Sonografie 

Právě klinika Genesys Medical v Plzni je proslulá díky svému přístupu, který je zaměřený jak na spokojenost, tak hlavně na zdraví každého klienta. Lidé se sem naučili chodit, když je sužují zdravotní problémy, se kterými si neví rady ani odborníci. 

Jedná se především o vyšetření sonografické, která je jedním z druhů prevence v rámci léčby rakoviny prsu. Tuto prevenci by měla absolvovat dvakrát ročně každá žena nad 35 let, ne každý gynekolog však tuto věc dodržuje. Oproti jiným druhům vyšetření, jakým je například mamografie, je ultrasonografie naprosto bezbolestná a neinvazivní metoda. Zároveň je schopná odhalit i první podezřelé nálezy ve tkáni, které si žena mnohdy ani nemůže nahmatat domácím samovyšetřením. 

Ultrasonografie je využívána v mezidobí, tj. mezi dvěma mamografickými vyšetřeními. Nejčastěji je provedena půl roku až rok po mamografii k vyloučení tzv. intervalového karcinomu. Obavy o termíny a dlouhé čekací doby, které jsou s těmito vyšetřeními spojené, řeší právě Genesys Medical tak, že má ultrasonografii dostupnou veřejnosti několik dní vtýdnu, často až do nočních hodin. „Vím, jak je obtížné získat termíny nebo najít kvalitní centrum, a tak chceme vyjít vstříc všem našim pacientům co nejdříve,“ dodává závěrem majitelka kliniky Genesys Medical v Plzni Jana Synková. Jedině včasně a precizně diagnostikovaný problém vám ušetří mnoho času a jeho okamžitá léčba vám zachrání život. 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sisinkaj
sisinkaj 19. 2. 2019

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 14. 2. 2019

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 11. 2. 2019

Odpovědět
Libuš
Libuš 27. 1. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 1. 2019

chodím pravidelně na screen prsou, každé dva roky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.