Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 10. 10. 2018
Líbí se mi

Slavné ženy s rakovinou prsu. Diagnózu uslyšely a nebylo jim ani 40 let

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 10. 10. 2018
Líbí se mi
Slavné  ženy s rakovinou prsu. Diagnózu uslyšely a nebylo jim ani 40 let

Slavné ženy s rakovinou prsu. Diagnózu uslyšely a nebylo jim ani 40 let

Články o rakovině prsu, jen tak přerolujete, obrátíte list časopisu, protože tohle se vás přeci vůbec netýká, vždyť vám nebylo ani 40 let. Užíváte si svá skvělá třicátá léta. Stejně jako tyto slavné ženy. Jejich postavu, kariéru, snový život, jim závidíme všechny. Co ty mohou mít za problémy, vždyť jsou tak krásné a slavné. No, jeden problém by tu byl – rakovina prsu.

Mohou mít na kontě miliony, několik sošek Emmy či Oscary, ale v tuto chvíli prožívají zcela stejné emoce jako kterákoliv jiná žena, ať je prodavačkou, učitelkou či top manažerkou. Ba ne, v jedné věci jsou jiné, mají obrovskou moc předávat informace milionům lidí, díky nim se pak kdejaká mladá třicátnice zamyslí, zvedne telefon a objedná se na preventivní vyšetření prsu. A za to jim děkujeme. Díky nim se o rakovině prsu mluví a  dochází k včasnému odhalení nemoci. Nebylo jim ani 40 let a musely začít bojovat, o svá prsa, ženství a život.

Anastacia, zpěvačka, diagnóza  v 34 letech

V rodině této popové zpěvačky se rakovina prsu nevyskytovala, proto ji ani nenapadlo svá prsa tak horlivě sledovat. Avšak v lednu 2003 ji lékaři odhalili zhoubný nádor, vše se podařilo vyléčit. V roce 2013 Anastacia prožívá tu samou situaci, rakovina prsu je tu znovu. Zabojovala a opět vyhrála. Po vzoru Angeliny Jolie si nechala odstranit obě prsa, aby zamezila navrácení nemoci. Její opakované zkušenosti s nemocí ji podnítily založit nadaci na výzkum rakoviny prsou. Nemoc a léčba měly vliv na její zpěv, kdy ztratila svou výraznou sílu a barvu hlasu. Začala se věnovat psaní textů a podnikání.

Kylie Minogue, zpěvačka, rakovina diagnostikována v 36 letech

Další zpěvačka, která najednou nemůže zpívat, protože právě bojuje s rakovinou prsa. Kylie svůj nádor ale objevila celkem pozdě, a to i vinou svého lékaře, který neudělal dostatečné testy a rakovinu neobjevil. Ale Kylie poslouchala své tělo a intuici a doktora vyměnila. Ten provedl testy a zhoubný nádor v levém ňadru našel. Hned poté následovala částečná mastektomie (odebrání prsu), chemoterapie a ozařování. V roce 2017 v talkshow Ellen DeGeneres promluvila o rakovině a o své zkušenosti s lékaři: "Věřte svým instinktům. Neznamená to, že když je někdo v bílém plášti s lékařskými instrumenty v ruce musí mít vždycky pravdu, chtějte další konzultaci."

Christina Applegate, herečka, diagnostikována v 36 let

V rozhovoru ve slavné Oprah Whinfray show uvedla: "Jsem 36letá osoba s rakovinou prsu. Málo lidí tuší, že by něco takového mohlo potkat ženy mého věku a i mladší. Tohle je moje příležitost jít ven a bojovat tvrdě, aby ženy nemoc odhalily včas."

Bujné poprsí herečky, kterou všichni známe jako Melounka ze seriálu Ženatý se závazky, ji proslavovalo. Rakovinu jí diagnostikovali pouze v jednom prsu, ale poněvadž její maminka prodělala stejnou nemoc, rozhodla se k radikálnímu řešení a nechala si odstranit rovnou obě ňadra. Christina Applegate založila charitativní organizaci Right Action for Women, která se snaží pomoci ženám s rakovinou prsu nebo se u nich vyskytuje genová mutace BRCA-1 (dědičný gen rakoviny prsu).

Giuliana Rancie, televizní osobnost,  diagnóza v 36 letech

Giuliana Rancic slavná italsko-americká televizní osobnost, v oblasti sociálních médií, byla jednou z prominentních tváří "E! News ". Rakovinu ji diagnostikovali, když  Rancic a její manžel Bill se roky snažili mít děti a ve třetím kole in vitro fertilizace lékaři zaznamenali abnormalitu. V mamografii před zahájením IVF byl zjištěn nádor v ranném stádiu. Lékaři se pokoušeli odstranit hrudku, ale postup nedokázal vymýtit všechny rakovinné buňky. Věděl, že chemoterapie a záření brání jejich možnostem vzniku, Rancic se rozhodla pro mastektomii. Dnes má pár dítě díky náhradní matce.

Angelina Joli herečka, mastektomie v 37 let v roce 2013

Tato slavná herečka nikdy nebyla zařazena do seznamu žen s rakovinou prsu, protože jí nikdy nebyla diagnostikována, ale její operace byly pozoruhodné. A měly obrovský vliv na společnost. Jako preventivní opatření prodělala dvojitou mastektomii. Její matka bojovala proti nemoci po desetiletí a zemřela ve věku 56 let. Jolie nese zděděný mutovaný gen BRCA1 a lékaři ji informovali, že má vysoké riziko vzniku rakoviny prsu. Agelinin postup snížil riziko vzniku rakoviny prsu z 87% na méně než 5%. Pro New York Times řekla: "Mastektomie pro mě nebylo jednoduché rozhodnutí, ale jsem ráda, že jsem se pro ni rozhodla." V roce 2015 se Angelina rozhodla i pro preventivní odstranění vaječníků: "Teď svých šest dětí můžu uklidnit, že mě neztratí kvůli rakovině."

 

Foto: Pinterest.com; Shutterstock.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 28. 9. 2021

Odpovědět
avatar
Rosemary Michael 8. 1. 2019

I am Serena Morgan From the United States. I was disgnosed of Breast cancer in 2012, and i have not been having things easy because of the severe pain.Hence, I was operated in Texas September 2012 and i thought all will be well afterwards. The pain still persisted, even when i was told by my doctor that the operation was successful. I was placed on several drugs and ran several test. Then, my doctor told me that he has something to tell me. He came down to my place and told me about the Tetrahydrocannabinol(THC) remedy for treatment of cancer and other related diseases. I was shocked at first ,because the source of this remedy is from cannabis leaves. But i was not bothered, because anything that will restore me was m most priority. So i agreed to use this remedy. But he further gave me details of who i will contact for this, and that happens to be Dr. Ahmed Mustafa who resides in Dubia. After making contact with Dr. Ahmed mustafa, he sent me his products with the instructions on how to use it. I spent 3-4 months using it and from the 2nd month of usage i was already feeling better, but i was told to continue using it until i finish the required quantity assigned for the treatment. Now am feeling better and i move fast and smartly, the pain is gone, all thanks to Dr. Ahmed and above all to God Almighty for using Dr Ahmed. Contact Dr. Ahmed Mustafa on cureforcancerinitiative@gmail.com, and turn your situation around.

Odpovědět
Jana7
Jana7 15. 10. 2018

je to opravdu strašák žen

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 11. 10. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 10. 2018

Je vidět, že rakovina se nevyhýbá ani slavným...bohužel...a mně na ni umřela maminka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 654
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.