Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 10. 2019
Líbí se mi

Slabé a lámavé nehty: Pomohou vám osvědčené rady

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 10. 2019
Líbí se mi
Slabé a lámavé nehty: Pomohou vám osvědčené rady

Slabé a lámavé nehty: Pomohou vám osvědčené rady

Znáte to – snažíte se o krásnou a upravenou manikúru, jenže vaše představy kazí příliš slabé a neustále se ulamující nehty. Dobrou zprávou je, že nehty můžete posílit dodržováním několika zásad. Které fungují?

Co vlastně přispívá k oslabování našich nehtů? Jedním z důvodů mohou být přibývající roky – jak našemu tělu ubývá keratin, může se to projevit i na našich nehtech. Ovšem to není vše. Na potížích s nehty se podílejí také nejrůznější vnější vlivy, jako jsou chemikálie v čisticích prostředcích, mechanické poškození nebo nedostatečná výživa.

Dobrá zpráva ale je, že všechny tyto nepříznivé vlivy dokážeme zvrátit. Jak?

Výživa zvenku

Většina z nás má krém na ruce a pravidelně (více méně) jej používá. Ale jak jste na tom s vyživující péčí pro své nehty? I ony si totiž zaslouží podobné rozmazlení, které přispívá k jejich hydrataci a zabraňuje křehkosti. Použít k tomu můžete i onen krém na ruce, který vetřete do nehtů, nebo vsaďte na speciální olejíčky pro hydrataci a posílení nehtů. Někteří lidé pak nedají dopustit na olivový olej.

A hlavně zevnitř

Je jasné, že výživa zvenku sama o sobě nic nezmůže. Proto je na čase zrevidovat i jídelníček. Co na něj rozhodně zařadit pro zdravé nehty? Tak především kvalitní zdroje bílkovin a vápníku a dostatek vitaminů a minerálů na pokrytí potřeb vašeho těla (ostatně právě deficit některých vitaminů se projevuje na nehtech). Kde to vše hledat? Tak především v zelenině a ovoci, mléčných výrobcích a vejcích či oříšcích a semenech. Při dlouhotrvajících potížích můžete zvážit i užívání doplňků stravy pro zdraví nehtů.

Kleštičky na pomoc

Pokud se vám nehty snadnou lámou a třepí, nenechávejte je růst příliš do délky. Než budou zase silné, noste je zastřižené nakrátko. Nebude na ně totiž vyvíjen takový tlak a nebudou se dále třepit Až budou nehty v pořádku, zase si je necháte narůst.

Pilování je věda

Jak si pilujete nehty? Prostě po nich pilníčkem různě přejíždíte, až získají hladkost a tvar, který chcete? Chyba. Pilovat byste vždy měli jedním směrem, abyste předešli rozštěpení nehtu. Nikdy nepoužívejte příliš hrubý pilníček – možná vám úprava nehtů s jemnějším modelem bude trvat o trochu déle, ale bude mnohem šetrnější.

Acetonu vstup zakázán

Lakujete si nehty? Pak k jejich odlakování nikdy nepoužívejte přípravky s acetonem. Ten totiž nehty vysušuje a oslabuje, což je zvláště problém u nehtů, které se snadno lámou nebo třepí. Výhodou je, že bezacetonový odlakovač v obchodě snadno najdete. Většina výrobců totiž tuto informaci zvýrazňuje na obale.

Pozor na dezinfekci

Hodně lidí si v poslední době zvyklo mít v kabelce či tašce lahvičku s dezinfekčním gelem, díky němuž si mohou rychle a účinně „umýt“ ruce, aniž by museli hledat umyvadlo s mýdlem a vodou. Ovšem většina těchto gelů je na bázi alkoholu, který enormně vysušuje. Pokud jej používáte opravdu často, může se to na kvalitě nehtů rychle odrazit. Odborníci doporučují raději dezinfekční ubrousky, které se na oblast nehtů tak nedostanou.

Dejte jim pauzu

Pokud si lakujete nehty – byť i velmi šetrným, netoxickým lakem –, pak byste měla svým nehtům čas od času (a hlavně pravidelně) dopřát pauzu, kdy je nebudete lakováním, odlakováním apod. zatěžovat. Tento čas můžete skvěle využít právě pro posílení nehtů zvenku, což s vrstvou laku zrovna nejde…

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 31. 10. 2019

Cenné rady

Odpovědět
lenin
lenin 30. 10. 2019

Super rady, určitě něco využiju.

Odpovědět
beata0063
beata0063 29. 10. 2019

našťastie nemám s týmto problém ale vďaka za info..aspoň možno niekomu týmito radami skúsim poradiť

Odpovědět
libka5
libka5 29. 10. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 630
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.