Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 3. 2020
Líbí se mi

Sérum pro růst řas si můžete připravit za pár korun i doma

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 3. 2020
Líbí se mi
Sérum pro růst řas si můžete připravit za pár korun i doma

Sérum pro růst řas si můžete připravit za pár korun i doma

Každý chce silné a svůdné řasy, za kterými se každý otočí. Taky prahnete po dlouhých „kartáčích“? Namísto vynaložení jmění na zdlouhavé kosmetické implantáty a komerční séra existuje přirozený a levný způsob, jak získat řasy snů. Připravte si vlastní sérum.

I když s genetickými dispozicemi nic neuděláte, můžete si ke krásným řasám pomoci. Hlavním klíčem k urychlení jejich růstu je ricinový olej. Patří k zásobárnám výživných mastných kyselin, jako je kyselina ricinolejová, která zvlhčuje a chrání vaše řasy. Proč zrovna ty potřebují lepší péči?

Negativní vlivy okolí

Řasy, stejně jako vlasy, mohou být přepracované a stresované ze všech těch kosmetických a odlivových prostředků. Poškozené „kartáče“ postupem času vypadávají a ztenčují se. Ovšem i s tím se dá něco dělat. Esenciální oleje z levandule a rozmarýnu jsou známé svou schopností stimulovat růst vlasů a řas. Považují se tak za ideální volbu pro suchou a citlivou pokožku. Ve spojitosti s již uvedeným ricinovým olejem dělají zázraky. Proto je přidejte do vlastního séra.

Budete potřebovat organický ricinový olej, 2 kapky esenciálního rozmarýnu, 2 kapky levandule a skleněnou lahvičku s kapátkem (k dostání v lékárně). Nádobku naplňte ricinovým olejem asi tak do tří čtvrtin. Přidejte esence a jemně protřepejte. Co se týká použití, tak každý den před spaním naneste na své řasy velmi tenkou vrstvu.

Na co si dát pozor?

Ricinový olej nedráždí kůži ani oči, ale ujistěte se, že se vám nic nedostane přímo do očí. Postupujte opatrně. Pokud k něčemu takovému přece jen dojde, sérum odstraňte s pomocí vatového tamponu namočeného v kokosovém nebo mandlovém oleji. Následně oči umyjte teplou vodou. Co se týče trvanlivosti, tak tenhle vlastní kosmetický zlepšovák vydrží po dobu 6 měsíců. Růst řas přitom zaznamenáte za 1 až 3 měsíce. Jedné věci si však všimnete okamžitě.

Po aplikaci séra jsou řasy měkké, hebké a vyživené. Samotný ricinový olej pak můžete použít i na nevzhledné jizvy nebo suché konečky vlasů. Kštici posiluje, pomáhá vyrovnávat pH pokožky hlavy a souběžně s tím snižuje riziko vzniku lupů a poškození vlasů.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
evionka
evionka 14. 3. 2020

výborný tip

Odpovědět
beata0063
beata0063 14. 3. 2020

To je výborný návod,vdaka

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 3. 2020

Tak do toho určitě půjdu.

Odpovědět
konatovka
konatovka 13. 3. 2020

Řasy mám dlouhé a husté, kosmetička je vždy obdivuje, tak mě obdařila příroda.

Odpovědět
lemur
lemur 13. 3. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 559
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.