Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 4. 2020
Líbí se mi

Se zvýšeným cholesterolem vám pomůže i obyčejný česnek

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 4. 2020
Líbí se mi
Se zvýšeným cholesterolem vám pomůže i obyčejný česnek

Se zvýšeným cholesterolem vám pomůže i obyčejný česnek

Snídáte ovesné vločky? Jestli ne, měli byste vědět, že při regulaci cholesterolu mohou sehrát zásadní roli. Stejně jako kurkuma nebo vychvalovaný česnek, který zároveň zabojuje proti infekcím. A to se teď hodí!

Lékaři praví, že optimální koncentrace cholesterolu v krvi je 150 -180 mg/100 ml. V případě, že jsou jeho hladiny vyšší, s čímž se dle statistik potýká celá polovina tuzemské populace, se pomalu rozvíjí proces kornatění tepen, zatímco dochází k poruchám krevního oběhu. To může ochromit srdeční činnost a zvýšit tak pravděpodobnost infarktu, cévní mozkové příhody nebo anginy pectoris. Chcete se takového scénáře vyvarovat? Navyšte příjem těchto doporučovaných potravin!

Ovesné vločky, zdraví na lžičce

Jste přesvědčení o tom, že miska „ovsa“ je dobrá jenom pro zapřisáhlé diáře? Omyl, ovesné vločky by měli podle americké lékařky Brendy Davy z Coloradské státní univerzity jíst úplně všichni. Vlastní výzkum této zdravotnice odhalil skutečnost, že pravidelní konzumenti sypkého obilného výrobku zpravidla vykazují nižší hladiny cholesterolu. Tedy alespoň oproti jedincům, kteří se mu obloukem vyhýbají. Celé tajemství spočívá v jeho vysokém podílu vlákniny, jež reguluje vstřebávání tuků.

Nepodceňujte ani kurkumu

Koření, jemuž se často říká indický šafrán, je také spolehlivým prostředkem, který vás před zdravotními komplikacemi pomůže uchránit. Nabízí totiž aktivní látku kurkumin s protizánětlivými a antioxidačními účinky. Tím zachovává propustnost tepen a podporuje kondici celého kardiovaskulárního systému. Kurkumu můžete přidávat do různých jídel nebo si z ní připravit čaj v poměru poloviční lžičky na šálek vody. A klidně si blahodárný nápoj ochuťte ještě medem, tím vůbec nic nezkazíte!

Dejte šanci i česneku

Potřebujete-li úroveň cholesterolu značně zregulovat, směřujte svou pozornost ke starému dobrému česneku. Toto oblíbené a generacemi používané kuchyňské ochucovadlo nikdy nezklame! Jen tak mezi řečí, česnek je známý také tím, že přechází vzniku krevních sraženin, normalizuje tlak a bojuje proti infekcím. Nelze mu odepřít ani to, že se uplatní v případě revmatismu, přičemž tlumí svalové bolesti.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Denča75
Denča75 2. 5. 2020

vločky jsou skvělé a univerzální

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 10. 4. 2020

super

Odpovědět
Zrzule
Zrzule 10. 4. 2020

Česnek by mi pomohl na snížení cholesterolu, ale mému žlučníku by se to moc nelibilo

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 4. 2020

Odpovědět
beata0063
beata0063 2. 4. 2020

Cesnak je dosť všestranný liek. Dobre vedieť aj toto o ňom

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 158
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.