Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 11. 2019
Líbí se mi

Šance pro vrásky. Těmito zlozvyky k nim každý den přispíváte

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 11. 2019
Líbí se mi
Šance pro vrásky. Těmito zlozvyky k nim každý den přispíváte

Šance pro vrásky. Těmito zlozvyky k nim každý den přispíváte

Všichni víme, že v boji proti vráskám jsou našimi nejsilnějšími zbraněmi strava plná vitaminů a minerálů, dostatečný pitný režim, kvalitní krém s ochranným UV faktorem a pravidelná péče o pleť. Jenže ať se snažíme sebevíc, někdy si snahy o mladou pokožku sabotujeme sami.

Které zlozvyky – kromě holdování cigaretám a alkoholu – přispívají ke vzniku vrásek?

Mnete si oči

Také si párkrát za den promnete oči, protože vám padají víčka únavou nebo jsou unavené od koukání do počítače? Tento zlozvyk je celkem přirozenou reakcí, ale pleti zrovna neprospívá. Pokožka v okolí očí patří k nejcitlivějším a také nejnáhlejším ke vzniku vrásek. Tím, že ji mneme (a často nijak šetrně), přispíváme k jejímu povolování a rychlejšímu stárnutí.

Nechráníte se před světlem

A když už jsme u pokožky kolem očí – ještě jeden zlozvyk ji dvakrát nepotěší. Mžourání kvůli světlu. Ať už jste vyrazili do slunečného dne bez ochranných brýlí nebo máte na mobilu či počítači nastavený příliš velký jas displeje, respektive obrazovky, přivíráte oči a přispíváte ke vzniku vrásek.

Příliš často mlsáte

Jak už jsme řekli na začátku, vyvážená strava bohatá na důležité vitaminy, minerály a antioxidanty pomáhá prodloužit mládí pokožky. Ovšem pokud si pravidelně a často pochutnáváte na sladkostech, pijete sladké limonády nebo si do kávy a čaje sypete cukr po lžících, zázraky nečekejte. Nadměrná konzumace cukru narušuje kolagen a elastin a tím napomáhá vzniku vrásek.

Málo spíte

Slovní spojení „vyspat se do krásy“ nevzniklo jen tak. Každé nevyspání se na nás podepíše povadlou a unavenou pletí, kruhy pod očima a oteklými víčky. Pokud máte ale nedostatek spánku dlouhodobě, pak je jasné, že se tyto problémy ještě prohlubují. Pokožka totiž nemá dostatek času na regeneraci, k níž dochází během spánku, a tak se na ní dříve objeví i vrásky…

Pijete brčkem

Brčko je skvělý způsob, jak si zajistit dostatečný pitný režim (dokonce i ti, kteří mají s vypitím doporučeného množství tekutin během dne problém, toho díky brčku vypijí více). Jenže pleť z něj radost zrovna nemá. Špulení rtů celý den jen napomáhá vzniku vrásek v okolí úst.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
beata0063
beata0063 16. 11. 2019

Na niečo si musím dať aj ja pozor z tohto,aby som ich vznik aspoň oddialila keď mu už úplne nezabránim.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 11. 2019

nemlsám, nepiji brčkem, nosím sluneční brýle..., ale mnu si oči, právě před tím, než jsem začala číst tento příspěvek, jsem si je mnula...

Odpovědět
lemur
lemur 15. 11. 2019

Poučné.

Odpovědět
gustawka
gustawka 13. 11. 2019

Budu se muset na to zaměřit

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 13. 11. 2019

Dobré vědět

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 405
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.