Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 12. 2020
Líbí se mi

S kašlem vám může pomoci mrkev, ale i tymián

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 12. 2020
Líbí se mi
S kašlem vám může pomoci mrkev, ale i tymián

S kašlem vám může pomoci mrkev, ale i tymián

Mrkev, zázvor, tymián nebo jitrocel. Věděli jste, že tyto dary přírody se báječně uplatní při různých respiračních potížích? Navíc dodají energii, detoxikují tělo a prospějí trávení, což se hodí za všech okolností.

Nějaký ten bacil vás přece jenom „doběhl“, takže máte zvýšenou teplotu a co hůř, ke všemu protivný kašel? Ještě dřív, než vyrazíte do lékárny pro pastilky či sirup, omrkněte domácí zásoby. Vždyť i v nich se může ukrývat řešení nepříjemné situace. Které zbraně vám vytrhnou pomyslný trn z paty, respektive z průdušek?

Mrkev se zázvorem, spolehlivé léčivo

Že mrkev je zdravá, o tom nepochybují ani odborníci. Podle nich prospívá celému kardiovaskulárnímu systému, posiluje paměť a snižuje riziko kognitivních dysfunkcí. Zároveň eliminuje nahromaděné toxiny v organismu, reguluje trávicí funkce a zbavuje kašle. Jak s ní naložit?

Připravte si půl kilogramu oranžového pokladu, dále tři až čtyři polévkové lžíce medu a dvě čajové lžičky čerstvě nastrouhaného zázvoru. Zeleninu nakrájejte na menší kusy, nechte ji povařit do změknutí a přidejte zázvor. Následně obsah hrnce sceďte, rozmixujte a odstavenou tekutinu nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Jakmile se tak stane, vše smíchejte dohromady a směs dochuťte medem. Tento medikament užívaný po lžičkách vás postaví na nohy!

Tymián, voňavý zachránce

Tymián je pro své zázračné schopnosti využíván celá tisíciletí. Ve středověku se kupříkladu vkládal pod polštář za účelem kvalitnějšího spánku. Starověcí Řekové si ho zase přidávali do lázně, neboť věřili, že díky němu budou silnější a odolnější. A nebyli daleko od pravdy. Bylinka s charakteristickým aroma totiž silně působí proti virům i zánětům. Uplatní se ale i v případě celé řady respiračních problémů. Co vy na to, nemáte zrovna chuť na čaj?

Jitrocel jako přítel do nepohody

Jitrocel úzkolistý neboli kopinatý patří k nejrozšířenějším rostlinám nejen u nás, ale i v celé Evropě. Vykazuje protizánětlivé účinky, zatímco usnadňuje vykašlávání při onemocněních dýchacích cest. Je také osvědčeným prostředkem na průjem, astma, ledvinové obtíže a poruchy zažívání. Nelze nezmínit, že také působí proti pocitu vyčerpanosti, je proto ideálním zimním parťákem.

Foto: Shuttersock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 20. 12. 2020

mrkev se zázvorem jsem zatím nezkusila, díky za radu

Odpovědět
sipeji
sipeji 20. 12. 2020

Kašel je dlouhotrvající problém, ještě doručuji k těmto radám sedmikrásku - dělám z ní sirup a opravdu dokáže zbavit kašle rychleji.

Odpovědět
lemur
lemur 20. 12. 2020

Velmi zajímavé a poučné.

Odpovědět
Tenderka
Tenderka 19. 12. 2020

super clanok, zide sa

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 655
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.