Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 1. 2021
Líbí se mi

S cholesterolem vám pomůže česnek i kurkuma

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 1. 2021
Líbí se mi
S cholesterolem vám pomůže česnek i kurkuma

S cholesterolem vám pomůže česnek i kurkuma

Snídáte ovesné vločky? Jestli ne, měli byste vědět, že při regulaci cholesterolu mohou sehrát zásadní roli. Stejně jako kurkuma nebo vychvalovaný česnek, který zároveň zabojuje proti infekcím. A to se teď hodí!

Lékaři praví, že optimální koncentrace cholesterolu v krvi je 150 -180 mg/100 ml. V případě, že jsou jeho hladiny vyšší, s čímž se dle statistik potýká celá polovina tuzemské populace, se pomalu rozvíjí proces kornatění tepen, zatímco dochází k poruchám krevního oběhu. To může ochromit srdeční činnost a zvýšit tak pravděpodobnost infarktu, cévní mozkové příhody nebo anginy pectoris. Chcete se takového scénáře vyvarovat? Navyšte příjem těchto doporučovaných potravin!

Ovesné vločky, zdraví na lžičce

Jste přesvědčení o tom, že miska „ovsa“ je dobrá jenom pro zapřisáhlé diáře? Omyl, ovesné vločky by měli podle americké lékařky Brendy Davy z Coloradské státní univerzity jíst úplně všichni. Vlastní výzkum této zdravotnice odhalil skutečnost, že pravidelní konzumenti sypkého obilného výrobku zpravidla vykazují nižší hladiny cholesterolu. Tedy alespoň oproti jedincům, kteří se mu obloukem vyhýbají. Celé tajemství spočívá v jeho vysokém podílu vlákniny, jež reguluje vstřebávání tuků.

Nepodceňujte ani kurkumu

Koření, jemuž se často říká indický šafrán, je také spolehlivým prostředkem, který vás před zdravotními komplikacemi pomůže uchránit. Nabízí totiž aktivní látku kurkumin s protizánětlivými a antioxidačními účinky. Tím zachovává propustnost tepen a podporuje kondici celého kardiovaskulárního systému. Kurkumu můžete přidávat do různých jídel nebo si z ní připravit čaj v poměru poloviční lžičky na šálek vody. A klidně si blahodárný nápoj ochuťte ještě medem, tím vůbec nic nezkazíte!

Dejte šanci i česneku

Potřebujete-li úroveň cholesterolu značně zregulovat, směřujte svou pozornost ke starému dobrému česneku. Toto oblíbené a generacemi používané kuchyňské ochucovadlo nikdy nezklame! Jen tak mezi řečí, česnek je známý také tím, že přechází vzniku krevních sraženin, normalizuje tlak a bojuje proti infekcím. Nelze mu odepřít ani to, že se uplatní v případě revmatismu, přičemž tlumí svalové bolesti.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 20. 1. 2021

dobré vědět

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 1. 2021

vločky mám skoro denně, kurkumu hodně často používám, mám ji ráda

Odpovědět
lemur
lemur 20. 1. 2021

Ovesné vločky i kurkumu používám.

Odpovědět
Denii95
Denii95 19. 1. 2021

Pouzivame vsechno, kurkuma je taky dobra na plet

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 19. 1. 2021

že je kurkuma dobrá na plet jsem nevěděla

Kahomar
Kahomar 18. 1. 2021

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.