Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 12. 2020
Líbí se mi

Rychlé triky, které vám do 5 minut uleví od stresu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 12. 2020
Líbí se mi
Rychlé triky, které vám do 5 minut uleví od stresu

Rychlé triky, které vám do 5 minut uleví od stresu

Předvánoční shon se sice blíží ke konci, ale stres v posledních dnech teprve vrcholí. Není proto divu, že občas někoho okřikneme, připálíme večeři, bojujeme s bolestí hlavy a nejraději ze všeho bychom se ocitli na opuštěném místě, kde bychom mohli všechny starosti a frustrace vykřičet do světa. Ano, i tohle jsou projevy stresu. Jak s ním zatočit?

Ideální představa, jak si dopřáváme hodinovou relaxaci nebo meditaci, musí v tomto času zůstat v říši snů – na to nikdo nemá kapacity. Co kdybychom vám ale řekli, že existují činnosti, jež vám od stresu uleví do 5 minut?

Pomeranč nad zlato

Několik výzkumů prokázalo, že přivoníme-li k pomerančové kůže, dojde ke zklidnění a uvolnění. A tak 5 minut loupejte pomeranč a mněte kůru mezi prsty – tak, aby se zní uvolnilo co nejvíc vůně, kterou budete nasávat. Mimochodem, vyplatí se pomeranč v bio kvalitě, abyste se nemuseli trápit chemií, kterou je citrusová kůra ošetřena.

Klid v pastelkách

Přemýšleli jste, proč jsou poslední dobou knihkupectví zavalena omalovánkami pro dospělé? Protože jsou úžasným způsobem relaxace. Tak si také jedny pořiďte, a když bude potřeba, vezměte do ruky pastelky. Jen pozor, při téhle činnosti je snadné zapomenout, že jste měli jen 5 minut času…

Rychle do tepláků

Pohyb je jedním z nejpřirozenějších způsobů, jak se dostat zpět do „klidového režimu“. Vyplavují se při něm totiž endorfiny a serotonin, tedy hormony, které dokáží okamžitě zlepšit náladu. Na 5 minut se proto věnujte jakékoli pohybové aktivitě (oběhněte blok, pod stolem přitahujte a napínejte nohy, doma na koberci udělejte pár sklapovaček, pusťte si oblíbený song a zatančete si… možností je bezpočet).

Tlapky na pomoc

Domácí mazlíčci jsou skvělým prostředkem v boji proti stresu. A vůbec je nemusíte vlastnit! Prostě zasedněte k počítači, spusťte youtube a najděte si vtipná videa s kočičkami nebo pejsky. Za 5 minut se budete usmívat jak měsíček.

Nádech a výdech

Že nemáte možnost ani koukat na videa, ani jít vyběhnout schody? Pak dýchejte! Na 5 minut zavřete oči a soustřeďte se na každý hluboký nádech i výdech. Takové dechové cvičení je skvělým prostředkem proti stresu!

Autorka: Lucie Pražáková

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Martinaaa
Martinaaa 31. 12. 2020

dám si sprchu, kavu, magnezium z naturevia a hned je mně líp

Odpovědět
lemur
lemur 31. 12. 2020

Prima rady.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 12. 2020

super, díky

Odpovědět
avatar
Hanz Jirak 25. 12. 2020

mě se od stresu uleví když manželka vypadne

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 12. 2020

Tak to se hodí a určitě vyzkouším.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.