Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 9. 2021
Líbí se mi

Jak na roztřepené konečky vlasů? Nebojte se nůžek

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 9. 2021
Líbí se mi
Jak na roztřepené konečky vlasů? Nebojte se nůžek

Jak na roztřepené konečky vlasů? Nebojte se nůžek

Vlasy, je-li o ně správně pečováno, jsou ozdobou každého člověka. Péči o ně ale zároveň provází několik nepsaných pravidel, jejichž dodržování výraznou měrou přispívá k tomu, aby byly vlasy lesklé, pevné, zdravé a nelámaly se. Přesto jsou poničené vlasové konečky jedním z nejčastějších problémů. Jak o ně tedy pečovat, abychom se této lapálie zbavili jednou provždy?

Nebojte se nůžek

Nejúčinnější prevencí je pravidelné zastřihávání vlasových konečků. Odborníci doporučují návštěvu salonu každých šest týdnů, jedná se však o subjektivní záležitost.

Mnoho z nás si konečky pravidelně zastřihává i bez cizí pomoci doma, přesto je efektivnější přenechat tuto práci profesionálům. Ti mohou doporučit změny v péči či v životosprávě. Ta totiž mnohdy stojí za zhoršenou kvalitou vlasové pokožky více než cokoli jiného. Je třeba pamatovat na to, že životní styl se odráží nejen na našem fyzickém zdraví, ale taktéž na kvalitě pokožky, nehtů a vlasů.

Vsaďte na hydrataci

O důležitosti hydratace slýcháme na každém kroku. Ne všichni si však umíme představit, co se pod tímto pojmem ukrývá. Co vlasy hydratuje a co je dehydratuje? A co když děláme vše pro to, abychom vlasy zbytečně nevysušovali, a přesto žádná z proklamovaných metod nepomáhá?

Přestože na trhu existuje obrovské množství hydratačních masek, kondicionérů a dalších produktů určených k hydrataci vlasů, ne každý z nich automaticky pomáhá. V prvé řadě je nutné znát svůj typ vlasů. Ti, kterým se vlasy rychle mastí a zároveň mají vysušené konečky, na hydratační přípravky často zanevřou jen z toho důvodu, že neví, jak je správně používat.

Obecně platí, že masky by se neměly nanášet na kořínky, ale pouze na dolní polovinu vlasů. Zabrání se tím zbytečnému dráždění vlasové pokožky.

K dehydrataci dochází také častým mytím. Pokud cítíme potřebu mýt vlasy denně či obden, je třeba k tomu využívat vhodnou kosmetiku určenou pro každodenní používání. Zároveň s tím je nezbytné vždy používat i kondicionér. Vlasové přípravky můžeme kombinovat i s domácími maskami na vlasy a neškodí čas od času vlasům dopřát zábal z tolik velebeného kokosového oleje.

Nepřátelé kadeří

Není to jen špatná ruka při výběru kosmetiky, co konečky vysušuje a láme. Dalším problémem je i následná péče jako fénování, žehlení nebo jen nevhodný hřeben na vlasy. Při používání fénů a žehliček je třeba konečky chránit speciálními séry určenými na ochranu vlasového vlákna před vysokými teplotami. Ty jsou v současné době k dostání v každé drogerii. Sérum či oleje nanášíme jen na konečky, abychom vlasy zbytečně nezatěžovali.

Při výběru hřebenu se vyvarujeme kovových kartáčů a upřednostňujeme raději dřevěné či plastové. Vlasy nikdy nerozčesáváme mokré či vlhké, je vhodnější počkat, než po mytí uschnou. Mezi nevhodné vlasové doplňky patří taktéž jiné než látkové gumičky, kovové spony, apod.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 24. 9. 2021

Zastřihování vlasů je nutné

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 9. 2021

díky

Odpovědět
Li
Li 23. 9. 2021

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 23. 9. 2021

pomohl mi arganový olej

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 416
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.