Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 10. 2021
Líbí se mi

Jak se na podzim zbavit věčně rozpraskaných rtů

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 10. 2021
Líbí se mi
Jak se na podzim zbavit věčně rozpraskaných rtů

Jak se na podzim zbavit věčně rozpraskaných rtů

Vyschlé rty, které se loupou, praskají a bolí, nejsou jen nic estetickým problémem. Dokáží totiž pořádně znepříjemnit život. Ačkoli někdy se této „lapálii“ nevyhneme, jindy si za ni můžeme vlastně my sami.

Co kondici našich rtů rozhodně neprospívá?

Začarovaný kruh

Jaký je nejčastější impuls, který k nám vyšle vlastní mozek, když máme suché rty? Abychom si je olízli. Jenže to ničemu nepomůže, právě naopak! Sliny obsahují enzymy, které nejen přispívají k dalšímu vysychání jemné pokožky rtů, ale navíc ji dokáží podráždit. Ocitáme se tak v začarovaném kruhu, ze kterého je celkem těžké se vymanit.

Pro krásu se musí trpět?

Rtěnky jsou prostě skvělé – dodají ženě šarm, eleganci… Ovšem naše rty z nich tak nadšení nejsou, spousta rtěnek totiž jejich pokožku silně vysušuje. Co s tím? Nezapomeňte rty před nanesením líčidla přetřít vyživujícím balzámem na rty!

Zuby jako perličky, rty jako struhadlo

Máte nejpodrážděnější rty bezprostředně poté, co jste si čistili zuby? Pak je na vině nejspíš zubní pasta. Obsahuje totiž látky, jež napomáhají vysoušení pleti (jen si vzpomeňte, že je pasta doporučována jako babský prostředek v boji proti pupínkům, které spolehlivě „vysuší“). Buď zkuste pastu z přírodních složek, nebo po čištění zubů rty pečlivě opláchněte vodou a ihned ošetřete balzámem.

Příliš tepla škodí

Nejen pokožce těla a obličeje nesvědčí například příliš horká voda ve vaně či sprše nebo vysoká teplota nastavená v místnosti, kde trávíte většinu dne (nebo noci, pokud jde o ložnici). Horko obecně totiž kůži vysušuje, a protože je pleť na rtech velmi tenká a jemná, jsou jeho dopady na ni o to větší. Takže příště raději snižte teplotu (ostatně otužování i spánek v chladném prostředí jsou o dost zdravější).

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 14. 10. 2021

Nejlepší je propolis

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 10. 2021

tak na toto netrpím

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 10. 2021

jelení lůj je pro mne nezbytný jako kapesník

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 365
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.