Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi

Jak to tedy udělat, abychom dokázali vyrazit za sportem i ve chvíli, když se nám strašně nechce?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi
Jak to tedy udělat, abychom dokázali vyrazit za sportem i ve chvíli, když se nám strašně nechce?

Jak to tedy udělat, abychom dokázali vyrazit za sportem i ve chvíli, když se nám strašně nechce?

Někdy je tak těžké, abychom dodrželi svá předsevzetí… O cvičení to platí dvojnásob. Jak to tedy udělat, abychom dokázali vyrazit za sportem i ve chvíli, když se nám strašně nechce?

„Lidé v minulosti žili ve srovnání s námi mnohem pomaleji, přitom se ale o hodně více hýbali. My žijeme velmi rychle, hekticky, jenže většinu času prosedíme a odnáší to naše tělesná schránka. Pokud ovšem tělo pravidelně rozpohybujeme, odmění se nám po čase například zlepšením krevního oběhu, vyšší kapacitou plic, zrychlením metabolismu nebo i lepší funkčností svalů a kloubů. Jenže důležitá je právě ta pravidelnost,“ říká Jana Havrdová, prezidentka českého svazu aerobiku, která má za sebou dlouholetou kariéru vrcholové sportovkyně, a ani dnes si nedovede představit, že by její den začal jinak než cvičením.

Také ona se ale musela naučit překonávat občasnou nechuť k pohybu, která je nám zkrátka vlastní. Tady je jejích 10 rad, jak vyzrát na vlastní lenost.

Nečekejte do večera

Pokud je to jen trochu možné, naplánujte si pravidelné cvičení do ranních hodin, kdy máte nejvíc energie a hlava ještě není zatížená pracovními úkoly.

V průběhu dne pak přibývají povinnosti, naše vůle slábne a je velmi snadné vynechat pravidelné cvičení s výmluvou na množství práce,“ doporučuje Jana Havrdová.

Co nejblíž

Místo, kam docházíte za sportem, ať už je to fitness centrum, plavecký bazén nebo tenisový kurt, by mělo být co nejblíže vašemu bydlišti. Pokud je cesta komplikovaná a doprava zdlouhavá, snadno se na ně sami sobě vymluvíte.

Odměňte se

Za vynaloženou námahu je třeba se odměnit. Dát si po cvičení v cukrárně sachr se šlehačkou nedoporučujeme, ale domluvit si blízko fitka rychlé kafe s kamarádkou nebo třeba návštěvu sauny, je určitě dobrý nápad, který ještě podpoří chuť jít si zacvičit.

Termín v diáři

„Osvědčilo se mi poznamenat si termín cvičení do diáře úplně stejně, jako si zapisuji každou jinou pracovní schůzku nebo setkání, které mají pevný začátek a konec. Při každém pohledu do diáře si tak uvědomím, že daný čas je zablokovaný, a nemůžu si tedy na tu dobu plánovat už nic dalšího,“ vysvětluje Jana Havrdová.

Najděte si parťáka

K motivaci jít sportovat velkou měrou přispěje, pokud máte osobního trenéra nebo společníka se stejným zájmem. A nemusí se jednat jen o párové sporty, jako je tenis nebo badmington. I běhání nebo projížďka na in-linech bude ve dvou zábavnější! A hlavně – určitě se budete víc snažit dorazit na trénink, abyste sparing partnera nezklamali.

Nepodceňte přípravu

K motivaci a chuti vyrazit za sportem přispěje, pokud si tašku nebo ruksak s věcmi na cvičení připravíte den předem. Hledat čistý dres nebo tenisky až těsně před odchodem na trénink, zbytečně zdržuje, a navíc ani trochu nepřidá na dobré náladě.

Když vám to sluší...

Nejen ženy se budou cítit při sportu o 100 % lépe v moderním, funkčním a dobře padnoucím oblečení, než když si vezmou staré tričko a tepláky.

„Pěkné sportovní oblečení funguje jako skvělá motivace i odměna. Můžete si třeba říct, že když zvládnete dva měsíce pravidelně docházet do fitka a ani jednou se na nic nevymluvíte, máte právo vybrat si nový kousek do svého sportovního šatníku,“ dává závěrečný tip Jana Havrdová.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 23. 4. 2021

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 3. 2021

prima, díky

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 6. 3. 2021

občas potřebujeme nakoupnout

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 3. 2021

Občas je nutné se překonat.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 3. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 420
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.