Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 17. 6. 2021
Líbí se mi

Krásný účes podle Katie Holmes: můžu i já mít takové vlasy?

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 17. 6. 2021
Líbí se mi
Krásný účes podle Katie Holmes: můžu i já mít takové vlasy?

Krásný účes podle Katie Holmes: můžu i já mít takové vlasy?

Kadeřnice Ariana Zemánková se ve studiu v Benátkách nad Jizerou stará o to, aby naše vlasy vypadaly přesně tak, jak si přejeme. Protože všechny nemáme možnost nechat se denně hýčkat od kadeřnic, poradí vám, co pro svou hřívu můžete udělat doma.

Denně na nás z médií hledí celebrity s nádhernými hřívami a mě se stále častěji ženy ptají: můžu i já mít takové vlasy? Hraje v tom roli genetika, takže vlasy mohou růst do nekonečna, nebo je celebrity mají uměle prodloužené?

Každý člověk má geneticky danou fázi růstu vlasů. Někomu narostou vlasy jen po ramena, jiné ženy je mohou mít dlouhé až po pas nebo ještě delší. Délku své hřívy bohužel ovlivnit nemůžeme. Naštěstí krásné vlasy nedělá jen délka, ale i jejich kvalita. Na té se - ve větší míře než vůbec tušíme - podepisují veškeré změny v našem životě. Hlavně takové, které ovlivňují náš zdravotní stav, například porod, menopauza nebo onkologická léčba. A co vás možná překvapí, nejvíc dává vlasům zabrat naše špatná péče o ně - především úporná snaha dosáhnout vysněného účesu. Působení tepla fénů, vlasových žehliček a nejrůznější chemie se zkrátka podepíše na jejich kvalitě. Takže čím méně je budete používat - tím lépe. To se týká zejména barvení a odbarvování, které vlasy vysušuje a poškozuje. Nemalou roli ale hraje i životní prostředí.

Pojďme teď na chvíli zpátky k rychlosti růstu vlasů. Podobně jako jejich počet je nám rychlost dána už při narození genetickou informací. Vlasy vyrostou za den o 0,3 až 0,4 mm, což představuje zhruba jeden centimetr za měsíc. V mládí nám obvykle rostou dobře a udržují si svůj cyklus. Věkem a přirozeným stárnutím se zpomaluje růst a mění kvalita. Jakékoliv urychlení růstu vlasů tedy znamená zásah do samotné genetiky. Na to jsme navzdory všemu pokroku zatím krátcí.

Na trhu jsou dostupné přípravy proti předčasnému stárnutí a vypadávání vlasů, které mohou pomoct udržet je zdravé a krásné, pokud víte, po kterých sáhnout. U všech přípravků na vlasy platí, že lepší je nakupovat je v salonech. Ty za pár korun z drogerie vám stejnou službu neudělají. Dobrá kadeřnice nejenže vám poradí, co koupit, ale také jak věci vhodně aplikovat, což je stejně důležité. Používat byste měla šampon a intenzivní (hloubkový) kondicionér nebo masku. Výborným pomocníkem jsou nesmývatelné hydratační kúry ve formě sprejů, olejíčku nebo krémů a výživových sér. Není třeba utratit jmění a mít doma dvacet lahviček s přípravky. Jde o to, mít v koupelně ty správné. Ale to nejdůležitější: vlasy se musejí pravidelně stříhat, nejlépe jednou za 4-6 týdnů, aby se netřepily!

Přípravky jsou bezesporu dobrá investice, ale spoustu toho pro sebe můžete udělat i vy sama. Víme, že rady ohledně správného životního stylu, eliminace stresu, dostatku spánku a pestré stravě jsou ohraná písnička, jenže věřte - nevěřte fungují prostě nejlépe. Nemusíte je dodržovat, ale aspoň to zkuste. Už se jich nebudete chtít pustit. Taky proto, že vaše vlasy budou vypadat jako hříva Katie Holmes, i když třeba podstatně kratší.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 19. 6. 2021

Líbí se mi to

Odpovědět
sipeji
sipeji 18. 6. 2021

Krásná herečka.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 6. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 6. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.