Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 24. 7. 2019
Líbí se mi

Ptáme se za vás: Mám mu říct, že mám milence?

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 24. 7. 2019
Líbí se mi
Ptáme se za vás: Mám mu říct, že mám milence?

Ptáme se za vás: Mám mu říct, že mám milence?

Jste nevěrná a chcete to říct svému muži? Než to uděláte, přečtěte si dobrou radu Laury Janáčkové.

Dnes vám na otázku týkající se sexu s jiným mužem, než je ten váš, odpovídá psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková.

Otázka:

S manželem jsme spolu pětadvacet let. Je to půl roku, stalo se, našla jsem si milence. Myslím, že můj muž to tuší, snad i stoprocentně ví, ale taktně mlčí a nikdy mi nic nevyčetl. Mám mu otevřeně říct, jaká je situace, a také že rozvádět s ním se rozhodně nehodlám? Mohou to muži pochopit?

Odpověď Laury Janáčkové:

Nevěra vždy zásadně narušuje partnerský vztah. Z evolučního pohledu je daleko horší nevěra ženy než jednorázová nevěra muže. Je to proto, že muži jsou spíše schopni odosobněných sexuálních vztahů a jsou k tomu vybaveni i krátkodobými sexuálními strategiemi. Ženy naproti tomu preferují spíš dlouhodobé vztahy a nemají tendence narušovat spokojené partnerství. Velké riziko nevěry ženy však spočívá v hrozbě, že se zamiluje. Ostatně ne nadarmo se říká: „Každá nahá žena je zamilovaná.“ Zamilovaná žena má pak většinou tendenci jít za svou láskou přes všechny překážky. Taková situace samozřejmě nastává, pokud je to možné, tedy že muž, do kterého se zamilovala, její lásku opětuje, a tudíž jí může nabídnout společný život. V takovém případě je žena schopná překonat téměř jakékoliv překážky. Ve své praxi mám ženy, které opouští domovy, manžele, rodinu a někdy dokonce i děti. Zamilovaná žena je totiž intoxikovaná všemi hormony štěstí, jako jsou fenyletylaminy, serotoniny a podobně, a vše vidí jen růžově. Svůj život si představuje jako romantický film z první republiky a má pocit, že nyní poprvé v životě prožívá opravdovou lásku. Nemůže jíst, spát, musí stále myslet na svého milého, který je v jejích očích tím nejlepším, nejdokonalejším a dokonce i nejkrásnějším. Zamilované oči vidí jen to, co chceme vidět, a tak si ještě ke všemu začneme namlouvat jedinečnost a sílu naší lásky, bez které samozřejmě nemůžeme žít.

Pokud právě prožíváte něco podobného, uvědomte si, že jste jen „dočasně bláznivě nemocná“. Vaše intoxikace potrvá od pouhých několika měsíců do maximálně dvou tří let, pak přijde procitnutí. Skutečný reálný život totiž není seriál či telenovela, kterou sledujete v televizi. Přijde čas, kdy svého prince uvidíte v reálném světle - jako normálního, chybujícího chlapa, který už není tak milý, už vás každou minutu neobdivuje a pozorně nenaslouchá všem vašim problémům. Budete mít muže, který chce jíst, mít uklizeno a také chce sex, kdykoliv se mu zachce, tedy i v době, kdy vám se zrovna nezachce. Váš princ je také mrzutý, umí se nazlobit a ještě ke všemu začal koukat po jiných ženách! V případě, na jaký se ptáte, je vždycky třeba rozmyslet si daň, kterou byste mohla zaplatit za své špatné rozhodnutí, opustíte-li muže, s nímž žijete klidný život. A taky daň, kterou byste mohla zaplatit v případě, že ten "normální" muž kvůli vaší nevěře opustí vás. Neříkejte tedy svému manželovi o svém milenci. Zvažte ovšem, zda by nebylo lepší s ním začít otevřeně komunikovat o problémech, které máte ve vztahu. Zamyslete se, co vám chybí a co byste chtěla zlepšit, ale také nad věcmi, které pro vztah můžete udělat vy. Dejte šanci svému muži, otci vašich dětí a nebojte se vyhledat i odborníka. Za záchranu rodiny a navrácení klidu a spokojenosti do partnerského života stojí každý pokus.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Nikola Geregová 3. 8. 2019

Tak u nas to bylo naopak,mé podezření se potvrdilo,a jednou jsem je spolu chytla v bytě odkud jsme se stěhovali! Pry s ni spal jen jednou,ještě ji přede mnou volal aby mi řekla že s ni nic neměl! Ale ona mu i tak dal psala a otravovala a ode mě pres jeji kamaradku zjistovala zda byl doma atd. Nejspíš když měl jit za ni! Sice jsem ho vyhodila,ale pak vzala zpět. Ale myslím si že to nemá cenu. Nevěřím mu! A asi nikdy nebudu. Tímto zabil vše! A může se snažit jak chce! Podrztaska je pořád jen koště co poslouží každému jen na jedno! Odpustit se dá,zapomenout ne!

Odpovědět
Jasper
Jasper 28. 7. 2019

Tento problém jsem naštěstí nikdy nemusela řešit

Odpovědět
Sophi
Sophi 24. 7. 2019

Opravdu zde představujete jako normu vztahu, že chlap očekává kuchařku, uklízečku a ku*vu na povel?! A že ženská se s tím má prostě srovnat a přijmout to? To nemyslíte vážně.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 7. 2019

Nemám ráda nevěru, nejsem nevěrná a věřím, že ani manžel mi není nevěrný. Asi bych to nezvládla, smířit se s jeho nevěrou.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 782
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.