Volným radikálům chybí jeden elektron a berou si ho od zdravých buněk. Ty jsou pak poškozené a více náchylné k rakovinnému bujení, zvyšuje se i riziko Alzheimerovy choroby. Jak dodat chybějící elektrony a tím volné radikály neutralizovat? Pomůže pití alkalické vody, kterou si připravíte i doma.
Volné radikály máme v těle všichni, protože jsou potřebné pro ochranu před viry a bakteriemi. Dokud je jich tak akorát, všechno je v pořádku, problém ale nastává, když je jich nadbytek. K tomu se můžete dopracovat hlavně nezdravým životním stylem – stresem, zakyselující stravou, pitím alkoholu, užíváním léků, kouřením, nedostatkem pohybu a odpočinku. Přebytečné volné radikály pak „nemají co na práci“, a tak kromě virů a bakterií poškozují i buňky.
Co v těle udělá alkalická voda?
Alkalická voda funguje jako antioxidant, který dodá volným radikálům chybějící elektrony a ochrání tím buňky před poškozením. Výhodou vody je, že ji můžete pít každý den a mít tak množství volných radikálů stále pod kontrolou. Pro každodenní pití je ideální pH 8,6.

Jaká voda vám teče z kohoutku?
Z kohoutku bohužel alkalická (zásaditá) voda neteče. Její pH se pohybuje v hodnotách 7-7,4. Ve většině domácností je tedy buď neutrální, nebo dokonce mírně kyselá, a v těle má oxidační účinek. Alkalická voda se nedá koupit ani balená, protože své vlastnosti si udrží max. 36 hodin.
Jak udělat z neutrální nebo kyselé vody alkalickou?
Kyselost vody jde snadno změnit a zvládnete to i doma: pomocí ionizace. Můžete si na to pořídit jednoduchou ionizační konvici, která se používá stejně jako rychlovarná. Stačí do ní nalít vodu z kohoutku (nebo chcete-li přefiltrovanou) a zapnout.

Po 4 minutách máte studenou vodu požadované alkality, kterou můžete ihned pít. Společně se zásaditou vodou se v odděleném zásobníku vytvoří i kyselá voda. Pokud chcete, můžete ji vylít, ale i ta má úžasné možnosti využití.

Další antibiotika? Zkuste stříbrnou vodu
Některé ionizační konvice umožňují obohacování vody stříbrnými ionty. Stříbrná voda je přírodním antibiotikem, které se nemůže rovnat se žádným jiným. Dokáže zahubit okolo 650 mikroorganismů včetně virů a plísní! Pro srovnání obyčejná antibiotika jsou určena jen na 5-10 druhů bakterií.
Postříbření vody v konvici je stejně jednoduché jako její alkalizace. Vhodnou koncentraci si nastavíte sami a za pár minut je voda k dispozici. Dá se použít při nachlazení, angíně, chřipce i všech možných zánětech včetně revmatu. Nemá žádnou chuť ani zápach a dokonce ani vedlejší účinky, především nenarušuje střevní prostředí. Před jejím užitím se akorát doporučuje poučit se o správných koncentracích v odborné literatuře nebo přímo u lékaře.
Foto: Shutterstock, archiv

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account