Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 4. 2021
Líbí se mi

Z jakých důvodů nechce váš "kamarád" přejít k partnerskému vztahu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 4. 2021
Líbí se mi
Z jakých důvodů nechce váš "kamarád" přejít k partnerskému vztahu

Z jakých důvodů nechce váš "kamarád" přejít k partnerskému vztahu

Staré lidové moudro praví, že žádný (normální) muž neprošvihne šanci na flirt ani pomilování. Tak proč se zrovna tenhle nápadník začal vymlouvat? Pokud se neozývá, nebo se stále chová jako váš bratr, něco je špatně. Z jakých důvodů nechce přejít od přátelství k partnerskému vztahu?

Nikdo netouží prožít trýznivé odmítnutí, ale i to k životu patří. A v těchto případech s ním můžete tak nějak počítat…

Prostě „to“ tam není

Když se potkají dva lidé, kteří jsou si sympatičtí, začíná hra hormonů. O slovo se hlásí adrenalin, tedy hormon vyměšovaný dření nadledvin. Ten stojí za bušením srdce a zpocenými dlaněmi. Pak je tu také testosteron, který mají obě pohlaví, i když ženy pochopitelně o trochu méně. Testosteron podceňuje k riskování.

Jakmile se adrenalin a testosteron smíchá s dopaminem, přichází euforie a vylučování oxytocinu. Tenhle chemický koktejl se nazývá onou pověstnou jiskrou, jež předvídá úspěšnost v navázání komunikace a vztahu. Je to opojný pocit. Jenže ten není pro každého. Stává se, že jiskra nepřeskočí a protistrana nevykročí ze své pohodlné přátelské zóny. Pak pravděpodobně můžete uslyšet, že jste skvělá osoba, ale nepatříte mezi „jeho typy“. No co, život jde dál!

Prochází složitým životním obdobím

Možná máte všechno, co od své partnerky očekává, ale bohužel není připraven na to, aby se posunul o krok dál. V čem je problém? Ještě se neoklepal z rozchodu, nedávno mu zemřel někdo blízký, takže na nějaké randění nemá ani pomyšlení, navíc přišel o práci. Láska sice přichází nečekaně, ale i ona někdy vyžaduje to správné načasování. Zatím razte cestou přátelství a nevyvíjejte žádný nátlak. Čas ukáže.

Něco mu vadí

Třeba se o sebe příliš nestaráte, nebo naopak až moc. Nebo snad vyloženě nejste jeho typ, protože on je spíš na blondýny, kdežto vy máte havraní vlasy. Faktorů, které ovlivňují, zda si s vámi chce nebo naopak nechce něco začít, je několik. Kdyby s nimi však nápadník chtěl něco udělat, válku by jim vyhlásil už dávno. To značí o tom, že jestli s vámi již několik týdnů jedná jako s kamarádkou, nechce vás přeřadit do sekce přítelkyň. Smůla.

Má zájem o někoho jiného

Já sem myslel, že teď spolu budem chodit, ale kluci z kapely mi řekli, že už jako jednu holku mám.“ Legendární hláška z filmu Samotáři (2000) má své skryté poslání. Mezi důvody, proč s vámi stále jen kamarádí, patří i fakt, že se mu líbí někdo jiný. V takovém případě je moudré ustoupit. Chováte-li k němu skutečné city, radši tohle přátelství ukončete a nemučte se.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 12. 4. 2021

Láska se nedá vynutit, buď je a nebo ne.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 4. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.