Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 11. 2020
Líbí se mi

Proč si dopřávat zázvor nejen během nachlazení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 11. 2020
Líbí se mi
Proč si dopřávat zázvor nejen během nachlazení

Proč si dopřávat zázvor nejen během nachlazení

Zázvor se pro mnohé stal neodmyslitelným pomocníkem, když bojují s nachlazením. Ovšem sahat po něm jen při těchto stavech, by znamenalo zázvor podceňovat. Co všechno tento zázračný kořen dokáže?

Zkuste si zázvor dopřát každý den!

Sbohem, pálení žáhy

Reflux neboli pálení žáhy je velmi častým, ale pořádně nepříjemným onemocněním, při kterém dochází k pronikání žaludečních šťáv do jícnu. Zatímco u některých lidí se objeví pouze po určitém jídle, jiní pálením žáhy trpí prakticky neustále. Podle některých studií pomáhá pravidelná konzumace zázvoru (například v podobě čaje nebo prostě jen tak přidaného do jídla) reflux výrazně zmírnit a u některých pacientů až odstranit.

První pomoc při nevolnosti

Pálení žáhy není jediným zažívacím problémem, jenž může zázvor pomoci vyřešit. Pokud vás trápí žaludeční nevolnost nebo pokažený žaludek například v důsledku infekce, pak rovněž dejte šanci tomuto koření. Ostatně se doporučuje i těhotným u ranních nevolností nebo lidem, kteří trpí nevolností při cestování.

Méně zánětů, více zdraví

Zánět je obrannou reakcí organismu na zranění či onemocnění – a tak je tělu vlastně do jisté míry přirozený a prospěšný. Nicméně existují i zánětlivé procesy, které našemu organismu škodí a mohou podle vědců stát za řadou i velmi vážných onemocnění. Zázvor dokáže tyto procesy eliminovat a představuje tak přírodní prevenci. Ostatně některé studie naznačují, že podporuje také hojení nejrůznějších poranění.

Příslib v boji proti rakovině

Není divu, že se zázvor stal středem pozornosti řady vědců a jejich bádání. Jaké jsou výsledky? Zatím velmi slibné – tak například byly pozorovány účinky na rakovinné buňky u nádoru vaječníků, jež byly srovnatelné s účinky chemoterapie (vše samozřejmě musí být ještě potvrzeno dalším výzkumem). Další pozitivní výsledky hlásí výzkum zaměřený na roli zázvoru v prevenci zánětů tlustého střeva, jež jsou rizikovým faktorem pro vznik kolorektálního karcinomu.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 13. 2. 2021

mám ráda zázvorový čaj

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 11. 2020

Já mám zázvor ráda i chuťově

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 10. 11. 2020

zajímavé

Odpovědět
avatar
Božena Krivoňaková 9. 11. 2020

Souhlasím, a zázvor je můj oblíbený

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.