Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 7. 2021
Líbí se mi

Lámete si hlavu, co si dát k snídani? Vsaďte na ovesné vločky, které podpoří hubnutí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 7. 2021
Líbí se mi
Lámete si hlavu, co si dát k snídani? Vsaďte na ovesné vločky, které podpoří hubnutí

Lámete si hlavu, co si dát k snídani? Vsaďte na ovesné vločky, které podpoří hubnutí

Opět si lámete hlavu s tím, co si dát ke snídani? Jednoznačně sáhněte po ovesných vločkách. Tohle jídlo může podpořit hubnutí a je vynikajícím zdrojem vlákniny. Málokdo však tuší, že jeho pravidelná konzumace dokonce podporuje imunitu!

V obchodech se tváří poměrně nenápadně. Ovesné vločky jsou však nesmírně výživnou potravinou. Nejčastěji se konzumují s jogurtem a ovocem.

Funkční trávení

Nerozpustná vláknina obsažená v ovesných vločkách ulevuje od zácpy a podporuje zdravé trávení. Pomáhá také zlepšovat celkové zdraví gastrointestinálního traktu tím, že zajišťuje, aby se jídlo dostalo tam, kam potřebuje, a to ve správném čase.

Prevence srdečních chorob

Výzkum prokazuje přínosy ovesných vloček pro zdravé srdce a snížené riziko vzniku srdečních chorob. Z jakého důvodu? Za vším stojí nejen zdravá vláknina, ale i antioxidanty, jež slouží hlavně těm, kdo potřebují snížit špatný cholesterol. A počítá se každá porce! Už jste zkoušeli třeba zdravý banánový dort z ovesných vloček?

Snížení krevního tlaku

Jistá studie publikovaná v časopise American Journal of Clinical Nutrition prokázala, že ovesné vločky mohou být užitečné při regulaci krevního tlaku. Dobrovolníci, kteří se jí zúčastnili, dostávali pod 12 týdnů tři porce vloček denně (jednalo se pouze o pšenici nebo směs pšenice a ovsa). Podle vědců pozorované snížení systolického krevního tlaku by mohlo elimininovat výskyt ischemické choroby srdeční a mrtvice o 15 až 25 %.

Optimální hladiny krevního cukru

Jednou z primárních výhod vlákniny obsažené ve vločkách je její schopnost pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi a tím i krotit inzulínovou rezistenci u pacientů s diabetem 2. typu. Ani tohle nezní špatně. A jak to vločky mají se snižováním váhy?

Vhodný prostředek pro hubnutí

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé mají potíže s hubnutím, je hlad. Přitom právě ten je nepřítelem úbytku kil. Ovesné vločky mohou pomoci tento problém napravit tím, že zajistí pocit sytosti po delší dobu a postarají se o příjem živin. Ostatně, bylo prokázáno, že beta-glukany (přirozeně se vyskytující polysacharidy) ve vločkách zpomalují rychlost, se kterou potraviny procházejí trávicí soustavou. Navíc vysoce kvalitní beta-glukany z ovsa podporují imunitu, což se hodí za každých okolností! Takže, co si dáte jako svoje první ranní jídlo?

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 5. 8. 2021

snídám dost často

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 4. 8. 2021

mám ráda vločkovou kaši s ovocem

Odpovědět
k.eva
k.eva 2. 8. 2021

vločky jsou fajn

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 1. 8. 2021

vločky snídám hlavně ve formě kaší a dost často přidávám i do moučníků

Odpovědět
Li
Li 1. 8. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 287
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.