Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 7. 2020
Líbí se mi

Proč se vyplatí jíst ke snídani ovesné vločky

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 7. 2020
Líbí se mi
Proč se vyplatí jíst ke snídani ovesné vločky

Proč se vyplatí jíst ke snídani ovesné vločky

Opět si lámete hlavu s tím, co si dát ke snídani? Jednoznačně sáhněte po ovesných vločkách. Tohle jídlo může podpořit hubnutí a je vynikajícím zdrojem vlákniny. Málokdo však tuší, že jeho pravidelná konzumace dokonce podporuje imunitu!

V obchodech se tváří poměrně nenápadně. Ovesné vločky jsou však nesmírně výživnou potravinou. Nejčastěji se konzumují s jogurtem a ovocem.

Funkční trávení

Nerozpustná vláknina obsažená v ovesných vločkách ulevuje od zácpy a podporuje zdravé trávení. Pomáhá také zlepšovat celkové zdraví gastrointestinálního traktu tím, že zajišťuje, aby se jídlo dostalo tam, kam potřebuje, a to ve správném čase.

Prevence srdečních chorob

Výzkum prokazuje přínosy ovesných vloček pro zdravé srdce a snížené riziko vzniku srdečních chorob. Z jakého důvodu? Za vším stojí nejen zdravá vláknina, ale i antioxidanty, jež slouží hlavně těm, kdo potřebují snížit špatný cholesterol. A počítá se každá porce! Už jste zkoušeli třeba zdravý banánový dort z ovesných vloček?

Snížení krevního tlaku

Jistá studie publikovaná v časopise American Journal of Clinical Nutrition prokázala, že ovesné vločky mohou být užitečné při regulaci krevního tlaku. Dobrovolníci, kteří se jí zúčastnili, dostávali pod 12 týdnů tři porce vloček denně (jednalo se pouze o pšenici nebo směs pšenice a ovsa). Podle vědců pozorované snížení systolického krevního tlaku by mohlo elimininovat výskyt ischemické choroby srdeční a mrtvice o 15 až 25 %.

Optimální hladiny krevního cukru

Jednou z primárních výhod vlákniny obsažené ve vločkách je její schopnost pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi a tím i krotit inzulínovou rezistenci u pacientů s diabetem 2. typu. Ani tohle nezní špatně. A jak to vločky mají se snižováním váhy?

Vhodný prostředek pro hubnutí

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé mají potíže s hubnutím, je hlad. Přitom právě ten je nepřítelem úbytku kil. Ovesné vločky mohou pomoci tento problém napravit tím, že zajistí pocit sytosti po delší dobu a postarají se o příjem živin. Ostatně, bylo prokázáno, že beta-glukany (přirozeně se vyskytující polysacharidy) ve vločkách zpomalují rychlost, se kterou potraviny procházejí trávicí soustavou. Navíc vysoce kvalitní beta-glukany z ovsa podporují imunitu, což se hodí za každých okolností! Takže, co si dáte jako svoje první ranní jídlo?

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Malena21
Malena21 22. 7. 2020

já si dávám 2 lžičky ovesných otrub ráno do jogurtu , a ovesnou kaši snídám , s mussli ovesné vločky se krmím pomalu ob den ,ale že bych hubla?

Odpovědět
Jana101
Jana101 21. 7. 2020

Často jsem je jedla k snídani - spařené horkou vodou, smíchané se lžící Tahini, se skořicí, rozinkami a oříšky. Znovu se k tomu vrátím. )

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 7. 2020

Musím se na to zaměřit

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 15. 7. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 13. 7. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 527
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.