Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 10. 2019
Líbí se mi

Získejte opět energii a posilte svoji krásu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 10. 2019
Líbí se mi
Získejte opět energii a posilte svoji krásu

Získejte opět energii a posilte svoji krásu

Cítíte, že to není tak úplně ono, že má vaše tělo na víc? Máte dojem, že prostě potřebujete nakopnout? Zkuste vsadit na GS Koenzym Q10, věrného pomocníka lidského těla.

Koenzym Q10 najdeme ve většině našich buněk, částečně si jej tělo produkuje samo - je přirozeně obsažen v buňkách každého jedince, zejména v mozku a buňkách srdečního svalu - částečně jej přijímáme zvenčí.

S věkem jej ale ztrácíme. Zatímco mladí lidé se ještě nemusí úbytku koenzymu obávat, pak po třicítce už se mohou projevovat první příznaky jeho nedostatku.

Vzpruha z talíře

A jak můžeme koenzym Q10 zase zpátky získat? Samozřejmě především vhodnou stravou. Koenzym Q10 je obsažen hlavně v játrech, hovězím mase nebo makrele. Najdeme jej také například v brokolici, ořechách, švestkách nebo rebarboře - ale v těchto potravinách bohužel pouze ve velmi malém množství.

Lidé zhruba po čtyřicítce by měli dbát na postupné doplňování této důležité látky. Můžeme ho do těla doplňovat několika způsoby. Záleží jen na nás, jakou formu zvolíme. Zda v dostatečném množství vhodných potravin nebo v podobě potravinových doplňků, které ho obsahují.

Silná dvojka

Koenzym Q10 se doporučuje brát spolu s biotinem. Biotin, nebo také vitamin B7 či vitamin H, je poměrně málo známý a v potravinách se vyskytuje v nízkém množství. Ve velmi malých koncentracích jej najdeme v kvasnicích, játrech, ledvinách nebo hovězím mase. Z rostlinných zdrojů je pak obsažen v sóji, obilovinách nebo ořechách. Vyrábí se také přímo v našem těle: syntetizují jej bakterie žijící ve střevech.

Biotin má celou řadu příznivých účinků. V našem těle hraje důležitou roli při získávání energie z živin – tuků, cukrů a aminokyselin. Kromě toho také podporuje správné fungování naší nervové soustavy. A to není vše. Biotinu se někdy také říká vitamin krásy. To proto, že pomáhá k udržení normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic. Vyhledávají jej tedy ti, kteří si přejí mít silné a bohaté vlasy nebo krásnou a pružnou pleť.

Pro krásu i dobrou náladu

V přípravku GS Koenzym Q10 najdete obě důležité látky, a to v té nejlepší kvalitě. A také hloh, který je vhodný zejména pro podporu činnosti srdce a cév, tedy kardiovaskulárního systému.

Hloh je po staletí známý tím, že příznivě působí na srdce a cévy. V lidovém léčitelství se mu dokonce přisuzovaly až magické vlastnosti. Využívají se jak jeho květy, tak i plody, listy, a dokonce i čerstvá kůra. A jeho účinků si cení i moderní medicína. Cenné látky v něm obsažené (například flavonoidy a oligomerní procyanidy) totiž přirozeně přispívají k správnému fungování našeho srdce a krevní soustavy.

Velmi účinným způsobem, jak na maximum využít pozitivní účinky hlohu, jsou kvalitní doplňky stavy. Takovým je například GS Koenzym Q10 Premium, který kromě silného koenzymu obsahuje biotin, vitamin skupiny B, který příznivě ovlivňuje látkovou výměnu základních živin a získávání energie z potravy i psychickou a nervovou činnost.

GS Koenzym Q10 60 mg Premium je vhodný užívat:

  • pro doplnění koenzymu Q10 a dalších látek,
  • s rostoucím věkem (již ve věku 40 – 50 let),
  • při zvýšené zátěži,
  • při nadměrném stresu,
  • při užívání statinů (léků určených pro snížení cholesterolu),
  • pro podporu normální činnosti srdce.

Foto: Shutterstock/GS Koenzym

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tvořilka97
Tvořilka97 15. 10. 2019

Odpovědět
MajkaM
MajkaM 14. 10. 2019

Odpovědět
kočičí mamka
kočičí mamka 14. 10. 2019

Zkusím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 353
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.