Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 2. 2020
Líbí se mi

Proč je tukožroutská polévka stále oblíbená a kdy vlastně funguje

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 2. 2020
Líbí se mi
Proč je tukožroutská polévka stále oblíbená a kdy vlastně funguje

Proč je tukožroutská polévka stále oblíbená a kdy vlastně funguje

Svět diet ovládají nejrůznější trendy, přičemž velmi často jeden popře druhý, když se to, co bylo vynášeno do nebes jako efektivní a zdravý způsob hubnutí, ukáže jako nepříliš užitečné a tělu prospěšné. Nicméně jeden ze způsobů shazování kilogramů, jež se neustále znovu a znovu objevují, je takzvaná tukožroutská polévka. Proč má pořád takový úspěch?

Tukožroutská polévka je název pro polévku ze zelí (případně kapusty, záleží na receptu) a dalších druhů zeleniny, která je základem poměrně specifické, nicméně jednoduché diety – spočívá v 7denním pojídání pouze této polévky a pro každý den jiné skupiny (velmi dietních) potravin. Receptů na tukožroutskou polévku najdete na internetu spoustu, zrovna tak návodů na onen 7denní doplňkový jídelníček. Nicméně klady a zápory tohoto dietního režimu jsou pro všechny stejné už od počátku této diety, jenž spadá do 80. let.

Jednoduchá a účinná? Ano, ale…

Tukožroutská polévka a dieta na ní založená slibuje velmi rychlý úbytek kilogramů během krátkého časového úseku (některé zdroje mluví až o 5 kilo za jediný týden). A nikoli překvapivě svůj slib také dodrží. Ovšem na vině není ani tak úbytek tuku jako spíše fakt, že se vaše tělo zbaví přebytečné vody. A díky vysokému příjmu vlákniny se zlepší rovněž vyprazdňování. V praxi to znamená, že jen co se vrátíte k normálnímu jídelníčku, ztracené kilogramy získáte během pár dní nazpátek. Nicméně pokud toužíte a potřebujete co nejrychleji shodit pár kilogramů (za týden máte ples a nedopnete róbu apod.), můžete tukožroutskou polévku zkusit.

Déle raději ne

Z toho by se dalo usuzovat, že pro trvalejší zhubnutí by bylo výhodné tukožroutskou polévku nikdy neopustit a onen 7denní dietní plán prodloužit na několik týdnů nebo měsíců. Jenže tady nastává problém. Ačkoli v dietním režimu můžete některé dny jíst i čerstvou zeleninu a ovoce, občas i kuřecí maso a někde najdete i hnědou rýži, pro delší časový úsek tato dieta neposkytuje vašemu tělu dostatek nutných živin. Především je tato dieta velmi chudá na zdravé tuky (respektive jakékoli) a také proteiny. Navíc ruku na srdce – jak dlouho se může člověk od rána do večera živit polévkou ze zelí či kapusty, než mu začne „lézt i ušima“?

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

nezkoušela jsem ji

Odpovědět
avatar
Marie Čížková 13. 2. 2020

njn, ale chtělo by to tedy receptík

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 11. 2. 2020

Ja vim, ze ji zkousela p. Nada Konavlinkova a nehubla po ni, pak porovnavala recept a ona tam davala jisku, aby byla chutnejsi, vzdycky si na to vzpomenu.

Odpovědět
sipeji
sipeji 11. 2. 2020

také jsem nikdy nezkoušela

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 10. 2. 2020

no páni a to funguje ?

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 834
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.