Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 10. 2019
Líbí se mi

Proč je tak důležité, abyste byli v životě opravdu šťastní

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 10. 2019
Líbí se mi
Proč je tak důležité, abyste byli v životě opravdu šťastní

Proč je tak důležité, abyste byli v životě opravdu šťastní

Zkuste se zamyslet. Jste v životě opravdu šťastní? Jen tak, prostě proto, že jste? Bohužel jen málokdo na tuto otázku může s čistým svědomím odpovědět jasné „ano“. A to je škoda. Šťastní lidé jsou totiž prokazatelně zdravější a také se jim na svět kouká o něco lépe.

Co je vlastně štěstí a proč by nám nemělo chybět?

Šťastnější = zdravější?

Definovat, kdy je člověk šťastný, není nic jednoduchého, jedná se o velmi subjektivní pocit. V podstatě by se dalo říci, že šťastní lidé prožívají mnohem více pozitivních pocitů a chvil než těch negativních, díky čemuž jsou prostě spokojení se svým životem i sami se sebou.

Proč je takový náhled na svět či prožívání života důležité? Podle vědců jsou šťastní lidé zdravější nejen psychicky, ale také fyzicky. Výzkumy ukázaly, že šťastní lidé vedou obecně zdravější život – zdravě se stravují, pravidelně cvičí a dokonce i lépe spí. Nejen v důsledku toho mají pak silnější imunitní systém, takže si na ně jen tak nějaký virus nepřijde.

To ale není vše. Šťastní lidé lépe odolávají stresu, mají nižší krevní tlak a také lépe zvládají bolest, na kterou jsou méně citliví. A jak vyplynulo ze statistik, obecně se dožívají v průměru vyššího věku než lidé, kteří se za šťastné nepovažují.

Je to v nás

A aby toho nebylo málo, lidé, kteří v nejrůznějších průzkumech udávali, že se cítí šťastní, byli také úspěšnější například v manželství či navazování a udržování přátelských vztahů, případně v práci. Navíc z každého dosaženého cíle měli větší radost než ti, co svou existenci za šťastnou nepovažovali.

Bohužel univerzální návod na to, jak být šťastný, neexistuje. Jedná se o individuální postoj, pohled na svět a věci či lidi kolem nás. Naše štěstí nezávisí dokonce ani na okolnostech – pouze na nás samotných.

Spousta lidí, jimž život kladl do cesty jednu překážku za druhou, se za šťastné považují, zatímco mnoho těch, co mají z vnějšího pohledu všechny předpoklady být šťastní, tento pocit jen těžko hledají. Je tedy nutné začít u sebe a svého náhledu na svět. Možná to bude dlouhá cesta, ale stojí za to. Na jejím konci budete nejen spokojenější sami se sebou, ale budete o zdravější na těle i na duchu!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 20. 10. 2019

je o to nastavení v hlavě

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 10. 2019

Já se cítím šťastná za posledních 9 let tak, jak jsem snad nikdy předtím nebyla. A klidně to přiznám

Odpovědět
sipeji
sipeji 19. 10. 2019

To je strašně krásné, že to takhle upřímně řekneš a hlavně cítíš, moc ti to přeji

hudlenka
hudlenka 19. 10. 2019

Díky Petruš...však víš, že Jiřík by mi snesl i modré z nebe, kdyby mohl...

konatovka
konatovka 18. 10. 2019

Je to přesně tak, záleží na každém z nás, jak se třeba staráme o své zdraví. Důležité je také šťastné manželství a krásné vztahy v rodině a pak je život opravdu moc krásný a to i v pokročilém věku. Vím to sama podle sebe.

Odpovědět
beata0063
beata0063 18. 10. 2019

Presne tak.pekný článok

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 18. 10. 2019

spokojenost a štěstí jsou důležité "hlava" ovládá celý náš život , včetně nemocí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 405
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.