Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 12. 2019
Líbí se mi

Proč byste měli jíst denně ořechy. Budete zdravější i krásnější

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 12. 2019
Líbí se mi
Proč byste měli jíst denně ořechy. Budete zdravější i krásnější

Proč byste měli jíst denně ořechy. Budete zdravější i krásnější

Jak zabojovat proti rakovině, kardiovaskulárním chorobám, diabetu i vysokému krevnímu tlaku? Snadná odpověď. Účinnou a hlavně chutnou zbraní mohou být ořechy, které navíc zpomalují stárnutí!

Běžně zaháníte mlsnou bramborovými lupínky, čokoládou nebo sušenkami? Za to by vás výživoví specialisté moc nepochválili. Co takhle své chuťové buňky potěšit třeba ořechy? Pokud na ně nejste alergičtí, můžete si je dopřávat pravidelně. Bez ohledu na druh vám tahle křupavá dobrota nabízí famózní výhody, které jistě uvítáte.

Srdce v kondici. To prostě chcete

Experti působící na londýnské Královské univerzitě vědy, techniky a lékařství učinili rozsáhlou studii, ze které vyplývá, že denní konzumace 20 gramů ořechů zlepšuje zdraví srdce o 30 %. Stejná dávka o celých 40 % také zvyšuje pravděpodobnost, že se vám vyhne cukrovka, přičemž o 15 % omezí riziko rakoviny i hypertenze. Ptáte se, co je na těchto darech tak zvláštního, že fungují jako studnice všeho dobrého? Za vším hledejte jejich unikátní složení, kterému se jen tak něco nevyrovná.

Neomylná paměť i nerušené soustředění

Občas byste v práci uvítali nějakou vzpruhu, abyste šéfovi dokázali svůj skrytý potenciál i nezměrnou kreativitu? Pak si jako občerstvení noste do zaměstnání kešu, pistácie nebo úrodu ořešáku královského. To byste možná nevěřili, jak vaši unavenou mysl tenhle doping nakopne! Již mnoho výzkumů naznačilo, že obsažené fotochemikálie poskytují podporu paměti i koncentraci, přičemž příznivě ovlivňují rychlost myšlení.

Elixír mládí, o kterém je dobré vědět

Pokud pečujete o svůj zevnějšek, pravděpodobně investujete nemalé peníze do omlazovacích zlepšováků, jež slibují zázraky téměř na počkání. Jenže co když to jde i jinak, navíc za zlomek nákladů? Plody, jimž je věnován tento článek, jsou napěchovány antioxidanty a vitaminem E. Tyto složky prokazatelně zpomalují biologický proces stárnutí, zatímco stimulují tvorbu kolagenu a regenerují kožní buňky. Jako nepřítel vrásek je tedy výše uvedená potravina doslova k nezaplacení. Zkusíte její schopnosti na vlastní kůži? A to doslova…

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
alenka008
alenka008 17. 12. 2019

odkedy som zaradila do denneho jedalnicka orechy, vyrazne sa mi upravil krvny obraz

Odpovědět
lenin
lenin 15. 12. 2019

To můj muž by je jedl pořád, ale loupu je většinou já....

Odpovědět
potkanek
potkanek 15. 12. 2019

já mám silnou alergii na ořechy

Odpovědět
Pálivka
Pálivka 15. 12. 2019

Zrovna včera jsem si dovezla z Brna kešu ořechy, zakoupila mně je tam sestra ve Zdravé výživě na Orlí ve slevě,1 kg za 295 Kč. Chci je nechat až k vánočnímu hodování.

Odpovědět
Atevy
Atevy 11. 12. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 521
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.