Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 4. 9. 2018
Líbí se mi

Krásný úsměv a zdravé zuby. Zanedbávání ústní hygieny může vést až k infarktu nebo cukrovce

CathB
CathB
Vloženo 4. 9. 2018
Líbí se mi
Krásný úsměv a zdravé zuby. Zanedbávání ústní hygieny může vést až k infarktu nebo cukrovce

Krásný úsměv a zdravé zuby. Zanedbávání ústní hygieny může vést až k infarktu nebo cukrovce

Krásný úsměv je bezesporu klíčem nejen k naší kráse, ale i ke zdraví. Málokdo ví, že zanedbaný stav dutiny ústní může vést k závažným zdravotním komplikacím, jakými jsou například infarkt nebo cukrovka.

V dnešní době, která tak holduje zvýšené péči o tělo a vzhled by byla škoda, aby vás trápily zubní kazy nebo chronické záněty dásní, díky kterým můžete o chrup přijít úplně. Pokud nezanedbáte prevenci, ‘‘klapáky‘‘ našich babiček budete znát už jen a pouze z vyprávění.

Jak se můžete zasadit o zdraví svých zubů?

1. Pravidelná návštěva zubaře 

Návštěva zubaře bezesporu nepatří mezi ty úplně nejoblíbenější činnosti v našich životech. Na druhou stranu – šikovný zubař dokáže velmi detailně zmapovat stav vašich úst a může odhalit zárodky potenciálního problému. A to zvláště díky preventivním rentgenovým snímkům čelistí, ze kterých je patrno více, než při kontrole stavu zubů pohledem. Na návštěvu zubaře byste si tedy měla vyhradit alespoň dva termíny v průběhu roku.

2. Návštěva dentální hygienistky

Mnoho zubařů už v dnešní době úzce spolupracuje s dentální hygienistkou. Je tedy možné se na tuto proceduru objednat přímo v ordinaci lékaře. Dentální hygiena není hrazena ze zdravotního pojištění, i tak byste se jí neměla vyhýbat.

Dentální hygienistka zbaví váš chrup zubního plaku a kamene. Tito neřádi mají totiž na svědomí většinu zubních kazů. Zubní kámen se ke všemu dokáže dostat až pod dáseň, takže je považován za jednu z hlavních příčin zánětu dásní a parodontitidy. Nutnost návštěvy by vám měl naordinovat přímo zubař. Dle potřeby jednou až dvakrát ročně.

3. Správná technika čištění

Ačkoliv si zuby čistíme každý den, málokdo si umí zuby vyčistit zcela perfektně. Správně byste měla své zuby čistit převážně u dásně, kde se mezi zubem a dásní nachází malá drážka. Kartáček chytněte jako tužku a jemnými krouživými pohyby odstraňte veškeré nečistoty.

4. Doplňková péče

Aby byly vaše zuby perfektně čisté, neměla byste zapomínat na pravidelné používání mezizubního kartáčku. (Jak s ním zacházet a jak velký budete potřebovat vám řekne dentální hygienistka. Špatnou manipulací a nevhodnou velikostí si můžete ublížit.) Jeho používáním předejdete tvorbě mezizubních kazů, které vznikají při ulpívání zbytků jídla v mezizubních prostorách. Jako závěrečná tečka nakonec poslouží ústní voda bez alkoholu, která se postará o jemné dočištění úst a osvěží váš dech.  

 

Zdroj obrázků: pixabay.com, pexels.com, Michael Dam / Unsplash

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 10. 10. 2018

chodím pravidelně na zubní hygienu

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 4. 2018

Dobrý vědět

Odpovědět
Jana7
Jana7 9. 4. 2018

chodila jsem celý život pravidelně, ale již to začíná

Odpovědět
lemur
lemur 8. 4. 2018

Prima.

Odpovědět
Clairest
Clairest 6. 4. 2018

Super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 966
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.