Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 8. 2020
Líbí se mi

Přírodní první pomoc, když máte problémy s nohama

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 8. 2020
Líbí se mi
Přírodní první pomoc, když máte problémy s nohama

Přírodní první pomoc, když máte problémy s nohama

Pokud během spánku vaše nohy trpí, měli byste zvážit některé „bezlékové metody“.  Jak zatočit se zánětem šlach, syndromem neklidných nohou nebo artritidou?

Bolesti a zdravotní nepohodlí nechodí po horách, ale po lidech. Svalové křeče, zkroucené nohy a bolavé klouby. Je toho hodně, co může bránit spánku. Přírodní léčivé přípravky byly dříve šarlatánstvím, ale nyní se na ně pohlíží jako na jediné skutečné řešení. Dáte jim přednost?

Prostě „jen“ bolesti

Napětí, záněty, křeče, zranění či ztuhlost svalů po cvičení. V případě obecných bolestí se doporučují minerály, jako jsou elektrolyty vápníku, hořčíku a draslíku. Tyhle zázraky přirozeně pomáhají minimalizovat křeče a jiné nepohodlí. Dalším skvělým minerálem pro zdraví svalů je zinek. Ten je nezbytný pro dělení a růst buněk, takže může zlepšit hojení.

Antispasmodické problémy

Kontrakce uvnitř svalů mohou způsobit křeče dolních končetin. Naštěstí antispasmodické byliny mohou pomoci tím, že uvolní napětí, které tyto bolestivé křeče způsobují. Jednou z doporučených bylin pro napětí a úzkost je šišák bajkalský. Mezi další kvalitní antispasmodické byliny patří máta peprná, heřmánek, šanta kočičí či rozmarýn. Mnohé z nich lze brát interně, mnozí však dávají přednost éterickým olejům.

Artritida

Osteoartritida, psoriatická artritida, reaktivní artritida, revmatoidní artritida, septická artritida nebo dna - všechny tyto artritické stavy přicházejí s bolestivým zánětem ohrožené chrupavky. Mají různé příčiny, jako je poranění, strava, autoimunitní onemocnění a opotřebení pojivové tkáně. To vše může vést k nesnesitelné bolesti kloubů. A řešení? Vývary z kostí. No ano!

Vývary a minerály v nich jsou pro klouby skvělé. Konkrétně kostní kolagen obsahuje aminokyseliny prolin a glycin, které se používají k vytváření a udržování kloubních tkání. Kostní vývar je také plný glukosaminu a chondroitin sulfátu, což je skvělé pro nezánětlivé stavy, jako je osteoartritida. Nechce se vám vařit? Pak vsaďte na protizánětlivé byliny. Kurkuma, zázvor, řebříček nebo heřmánek patří k pokladům.

Syndrom neklidných nohou

Při syndromu neklidných nohou se osvědčují esenciální oleje máta peprná, rozmarýn, heřmánek, řebříček a meduňka. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, zvažte párování olejů s jógou a jogínským dýcháním. Protáhnete svaly a zvýšíte krevní oběh. Doplňte to hořčíkem, železem a kyselinou listovou, a máte vyhráno.

Tendinitida (zánět šlach)

Šlachy svazují naše kosti a svaly dohromady, ale když se podráždí nebo zanítí, mohou se proměnit v šlachovité šňůry způsobující bolesti v kolenou a kotnících, stejně jako v ramenou, zápěstí a loktech.Kpřírodním lékům na zánět šlach se řadí hlavně listy kostivalu.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

Věřím bylinkám

Odpovědět
smolda3
smolda3 27. 11. 2020

Ach ty nohy...

Odpovědět
JanouskovaB27
JanouskovaB27 22. 10. 2020

Zánět šlach je hodně nepříjemný

Odpovědět
avatar

Jestli vám mohu poradit nějaké přírodní produkty, tak určitě http://greenmat.cz . Nejen tedy, že tam pořídite různé přírodní produkty, ale najdete tam mnohem více různých věcí. Určitě doporučuji mrknout!

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 9. 9. 2020

není to nic příjemného

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 310
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.