Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 4. 2020
Líbí se mi

Nejlepší přírodní prostředky proti rozšířeným pórům

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 5. 4. 2020
Líbí se mi
Nejlepší přírodní prostředky proti rozšířeným pórům

Nejlepší přírodní prostředky proti rozšířeným pórům

S tichou závistí pozorujete ženy kolem sebe, které mají porcelánovou pleť a vypadají, jako by snad ani neměly žádné póry, zatímco vám jich příroda nadělila víc než dost? Pak je načase povolat domácí zásoby a dopřát své pleti pořádnou očistu a vzpruhu.

V boji s rozšířenými póry platí, že je nutné v péči o pokožku dodržovat základní pravidla. Tím prvním je pečlivé a pravidelné čištění, aby nedocházelo k ucpávání pórů, tím druhým pak pravidelný peeling k odstranění odumřelých buněk a nečistot. Využít můžete také sílu páry (ideálně před peelingem), která póry „otevře“ a lépe je tak zbavíte nečistot. Rozmazlit pokožku můžete i s pomocí pleťových masek. Jaké ingredience do nich zamíchat? A také řady domácích pomocníků.

Vaječný bílek

Někdo k němu přidává například med nebo citronovou šťávu, ale věřte, že bílek můžete používat klidně i samotný. On je totiž onou hlavní ingrediencí! Jednoduše jej trochu prošlehejte, abyste rozbila jeho typickou strukturu, a naneste na nos a další postižená místa. Po 30 minutách pečlivě smyjte. Tento postup můžete opakovat až 3krát týdně.

Jablečný ocet

Další úžasný pomocník, kterého oceníte především v boji s černými tečkami. Smíchejte jej se stejným množstvím vody a s pomocí vatového tamponku naneste na pokožku. Poté opláchněte teplou vodou (ocet by neměl na kůži zůstat, přece jen je poměrně agresivní a mohl by ji podráždit). Ideální je aplikovat octovou směs každý večer před spaním.

Citron a růžová voda

Protizánětlivá čisticí schopnost citronu společně s uklidňujícími účinky růžové vody jsou dobře známé. Tak proč toho nevyužít! Prostě obě ingredience promíchejte, naneste na pleť e po 15 minutách pečlivě opláchněte. Můžete opakovat dvakrát týdně.

Kurkuma, jogurt a vločky

Skvělý domácí peeling, který oceníte nejen při černých tečkách a rozšířených pórech (i když na ně je určený především). Smíchejte dvě lžíce jemně mletých ovesných vloček s jednou lžící jogurtu a polovinou čajové lžičky kurkumy (množství raději nepřehánějte – ráda barví). Směs naneste na obličej, a až zaschne, pečlivě ji smyjte.

Káva a cukr

Ne, nebudeme vás nabádat ke konzumaci tohoto lahodného nápoje (navíc s cukrem). Vezměte stejné množství cukru (klidně klasického bílého) a mleté kávy, přidejte několik kapek limetky nebo citronu pro spojení obou ingrediencí a vzniklou pastu použijte jako klasický peeling. Klidně i dvakrát týdně.

Foto: Shutterstock

Autrorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 13. 6. 2020

paráda

Odpovědět
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 5. 2020

Odpovědět
Svata
Svata 6. 4. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 6. 4. 2020

Dobré tipy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 159
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.