Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 3. 2020
Líbí se mi

Přírodní pomocníci pro boj se stárnoucí pokožkou

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 3. 2020
Líbí se mi
Přírodní pomocníci pro boj se stárnoucí pokožkou

Přírodní pomocníci pro boj se stárnoucí pokožkou

Ačkoli bychom si to mnohdy přáli, čas nezastavíme. A tak se nikdo z nás nevyhne tomu, aby se dříve nebo později na jeho před nedávnem dokonale hladké tváři objevily první vrásky. Spousta z nás v takovém případě začne utrácet horentní sumy za nejrůznější anti-aging séra a krémy. Přitom účinnou pomoc máme často dávno doma.

Které zásoby snadno proměníme v účinné kosmetické prostředky pro mladistvost pleti?

Středomořské pohlazení

Už od antiky je olivový olej oblíbeným prostředkem pro hladkou a pěstěnou pokožku. Jen si zkuste někdy v obchodě všimnout, kolik kosmetických prostředků se obsahem tohoto oleje pyšní! Byla by škoda jeho síly nevyužít. Jednoduše naneste malé množství na pokožku, jemně masírujte krouživými pohyby, a poté zbytky oleje pečlivě setřete z obličeje s pomocí vlhké žínky. Proč? U některých typů pleti může olivový olej přispívat k ucpávání pórů, a proto by neměl na pokožce obličeje „sedět“ například celou noc.

Překvapení ve skořápce

Naše babičky sice neměly možnost olivový olej k péči o pokožku a v boji proti vráskám použít, ale měly jiného spojence. A tím je vejce, respektive bílek. Stačí jej rozšlehat v misce a pak nanést na místa s vráskami. Po 15 minutách tuto „masku“ pečlivě omyjte vlažnou vodou. Pleť bude krásně vypnutá a také vyživená díky vitaminům B a E, jež vaječný bílek obsahuje (ostatně i tyto vitaminy bývají v přípravcích proti vráskám zastoupeny).

Kyselý pomocník

Pro zdraví a mladistvost pokožky je velmi důležitý i vitamin C. A i když jej v první řadě musíme tělu dodávat zevnitř, tedy ve stravě, neměli bychom jej opomíjet ani zvenku. Jedním z plodů velmi bohatých na tento vitamin je i citron. Ostatně ten je v domácí přírodní péči o pokožku také hojně využívanou surovinou. Ačkoli některé návody radí aplikovat citron přímo na pokožku, odborníci na zdraví pleti upozorňují, že obsažená kyselina citronová může být pro pleť příliš agresivní. Proto citronovou šťávu vždy nejprve zřeďte alespoň v poměru 1:1 s vodou a touto směsí pokožku masírujte, nebo přidejte pár kapek šťávy do trochy svého oblíbeného krému (nepřidávejte šťávu rovnou do dózy s krémem, mohli byste urychlit jeho kazivost).

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

fajn rady

Odpovědět
avatar
Kateřina Kateřina 14. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

fajn tipy

Odpovědět
beata0063
beata0063 28. 3. 2020

Užitočné tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 039
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.