Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 2. 2020
Líbí se mi

Přírodní pomocníci na kašel, kteří stojí za vyzkoušení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 2. 2020
Líbí se mi
Přírodní pomocníci na kašel, kteří stojí za vyzkoušení

Přírodní pomocníci na kašel, kteří stojí za vyzkoušení

Mrkev, zázvor, tymián nebo jitrocel. Věděli jste, že tyto dary přírody se báječně uplatní při různých respiračních potížích? Navíc dodají energii, detoxikují tělo a prospějí trávení, což se hodí za všech okolností.

Nějaký ten bacil vás přece jenom „doběhl“, takže máte zvýšenou teplotu a co hůř, ke všemu protivný kašel? Ještě dřív, než vyrazíte do lékárny pro pastilky či sirup, omrkněte domácí zásoby. Vždyť i v nich se může ukrývat řešení nepříjemné situace. Které zbraně vám vytrhnou pomyslný trn z paty, respektive z průdušek?

Mrkev se zázvorem, spolehlivé léčivo

Že mrkev je zdravá, o tom nepochybují ani odborníci. Podle nich prospívá celému kardiovaskulárnímu systému, posiluje paměť a snižuje riziko kognitivních dysfunkcí. Zároveň eliminuje nahromaděné toxiny v organismu, reguluje trávicí funkce a zbavuje kašle. Jak s ní naložit?

Připravte si půl kilogramu oranžového pokladu, dále tři až čtyři polévkové lžíce medu a dvě čajové lžičky čerstvě nastrouhaného zázvoru. Zeleninu nakrájejte na menší kusy, nechte ji povařit do změknutí a přidejte zázvor. Následně obsah hrnce sceďte, rozmixujte a odstavenou tekutinu nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Jakmile se tak stane, vše smíchejte dohromady a směs dochuťte medem. Tento medikament užívaný po lžičkách vás postaví na nohy!

Tymián, voňavý zachránce

Tymián je pro své zázračné schopnosti využíván celá tisíciletí. Ve středověku se kupříkladu vkládal pod polštář za účelem kvalitnějšího spánku. Starověcí Řekové si ho zase přidávali do lázně, neboť věřili, že díky němu budou silnější a odolnější. A nebyli daleko od pravdy. Bylinka s charakteristickým aroma totiž silně působí proti virům i zánětům. Uplatní se ale i v případě celé řady respiračních problémů. Co vy na to, nemáte zrovna chuť na čaj?

Jitrocel jako přítel do nepohody

Jitrocel úzkolistý neboli kopinatý patří k nejrozšířenějším rostlinám nejen u nás, ale i v celé Evropě. Vykazuje protizánětlivé účinky, zatímco usnadňuje vykašlávání při onemocněních dýchacích cest. Je také osvědčeným prostředkem na průjem, astma, ledvinové obtíže a poruchy zažívání. Nelze nezmínit, že také působí proti pocitu vyčerpanosti, je proto ideálním zimním parťákem.

Foto: Shuttersock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Hkohoutice
Hkohoutice 10. 6. 2020

mam rada rymovnik, caj sice nevyrazny, ale jen tak si "cichat" super. Cibule klasika

Odpovědět
janahej
janahej 14. 4. 2020

Miluju vůni tymianu. Právě jsem si zasadila sazeničku za okno a těším se, až se trochu rozroste a já si ho budu trhat na čaj nebo pod polštář, jak radíte v článku

Odpovědět
Svata
Svata 9. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 2. 2020

každá rada drahá

Odpovědět
kometka
kometka 20. 2. 2020

Ale co s chronickým kašlem na základě alergií

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 081
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.