Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 6. 2020
Líbí se mi

Přírodní nápoje pro účinnou detoxikaci jater

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 6. 2020
Líbí se mi
Přírodní nápoje pro účinnou detoxikaci jater

Přírodní nápoje pro účinnou detoxikaci jater

I v létě často hřešíme, co se dobrého jídla a pití týče. A tak není divu, že se stále více lidí snaží najít přírodní cestu, jak své tělo zbavit následků nestřídmého grilování a letních oslav. Detoxikaci mají v našem těle na starost především játra. Ale i ona potřebují občas povzbudit. Pomozte jim následujícími nápoji.

Pro očistu jater nepotřebujete žádné speciální či exotické suroviny. Klidně můžete vsadit na ty běžně dostupné, které zaručeně pomohou.

Oranžové potěšení

Mrkev je v našich zeměpisných šířkách tradiční zeleninou, kterou však máme často tendenci podceňovat, Přitom v tomhle oranžovém zázraku se skrývá spousta vitaminu A, který se v řadě studií ukázal jako silný spojenec v boji proti jaterním onemocněním. Navíc mrkev obsahuje velké množství antioxidantů, konkrétně betakarotenů a flavonoidů. Klidně ji můžete jen tak přikusovat nebo si z ní udělat oblíbený mrkvový salát (jen pozor, abyste to nepřehnali s cukrem), ovšem sklenice mrkvové šťávy (třeba v kombinaci s pomerančovou nebo špenátovou) zajistí pořádnou vzpruhu na celý den.

Zelená má zelenou

Milovníky zeleniny jistě potěší, že jejím játrům prospějí i šťávy ze zelených druhů zeleniny, jako je například kapusta, řapíkatý celer, špenát nebo salát (ideálně v kombinaci). Jistě, můžete si „naordinovat“ salát v míse, ale v tekuté podobě jej spořádáte více a navíc má vaše tělo zjednodušený přístup k důležitým živinám. A že jich je! Zelená zelenina je plná vitaminů, antioxidantů a minerálů, jež všichni potřebujeme. Taková zelená dávka zdraví navíc podporuje tvorbu žluči a tím přispívá k detoxikaci.

Není čaj jako čaj

Také máte pocit, jako by byl zelený čaj pomocníkem snad se vším, a to od hubnutí až po detoxikaci? Pak vězte, že za to tento nápoj vděčí opravdu velké náloži antioxidantů, které vychytávají v těle volné radikály a pomáhají bojovat se zánětlivými procesy. Navíc vzhledem k tomu, že zelený čaj ovlivňuje metabolismus tuků, se kterým mají játra spoustu práce, rozhodně tomuto orgánu pomůžete, dopřejete-li si dva šálky čaje denně. Jen dejte pozor, abyste pili zelený čaj neslazený.

Žlutý záchranář

Určitě jste již slyšeli o kurkumě. Výrazně žlutém koření, jež dává barvu kari a je oblíbené především v asijské kuchyni. Poslední dobou je kurkuma stále častěji také v hledáčku nejrůznějších výzkumů – má totiž výrazné protizánětlivé účinky a spekuluje se, že může hrát roli v prevenci rakoviny. A protože má toto koření detoxikační účinky, vaše játra si jej zamilují. Jak jim ho dodat? Vyzkoušejte jednoduchý nálev, kdy čajovou lžičku kurkumy zalijete šálkem vroucí vody, necháte 10 minut louhovat a ochutíte několika kapkami citronové šťávy. Pijte jednou denně.

Citrusová pomoc

A když už jsme zmínili citron – společně s dalšími citrusovými „bratříčky“ tvoří skvělý zdroj detoxu pro vaše játra (a nejen ta). Můžete si dopřát proslavenou vodu s citronem ráno po probuzení, nebo kdykoli během dne čerstvě vymačkanou šťávu z grepů či pomerančů. Jen pozor, pokud si budete kupovat citrusové džusy v obchodě. Často bývají ze zmražené šťávy nebo plné cukrů a konzervant. Raději proto spoléhejte na čerstvé plody.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tamara
Tamara 19. 9. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 7. 2020

super

Odpovědět
k.eva
k.eva 30. 6. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 29. 6. 2020

Dobré rady

Odpovědět
lemur
lemur 29. 6. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 085
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.