Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Maddalena
vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi

Příroda je mocná čarodějka. Když trháme léčivé rostliny, požádejme a poděkujme

avatar
Maddalena
vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi
Příroda je mocná čarodějka. Když trháme léčivé rostliny, požádejme a poděkujme

Příroda je mocná čarodějka. Když trháme léčivé rostliny, požádejme a poděkujme

Na všechno, co nás kdy může potrápit, vyrostla léčivka. Na oči světlík, na průdušky lípa, na játra ostropestřec, na srdce hloh… O bylinách a jejich mocných kouzlech se dá psát do nekonečna, je to svět plný krásy, síly, užitku a velké pokory. Tak trochu pohádkový svět. Nakonec, příroda je mocná čarodějka a všichni poctiví bylinkáři její učedníci.

Co nemoc, to bylinka

Léčivé rostliny tvoří od pradávna základ pro léčbu různých nemocí a potíží. Heřmánek léčí snad všechny bolesti těla i duše, sirup z bezu černého je skvělý na kašel, na průdušky i na chrapot. Nebo nás bodne vosa, co rychle udělat uprostřed přírody? Vidíte? Z trávy kouká jitrocel. Stačí rozmačkat pár listů a přiložit. Bradavice spolehlivě odstraní vlaštovičník a opar zase borůvky. Na bolesti břicha a nadýmání si uvaříme fenyklový čaj, na dobrou noc a hezké sny meduňku. Kozlík a šišák jsou čarodějové spánku. Po kozlíku usneme jako Šípková Růženka a ráno se probudíme svěží a odpočatí.

Nebo mateřídouška, bylinka s nádherným jménem. Léčí hluboko usazené infekce, pomáhá při nachlazení, bolestech v krku, křečích a bolestech při menstruaci. Při ní a jiných ženských problémech jsou velkými pomocníky také řebříček, kokoška, přeslička a kontryhel. Nenápadná, všední rostlinka, červený jetel, je nyní v obrovském zájmu a pozornosti vědců. Obsahuje přírodní látky nazvané fytoestrogeny, které jsou svou strukturou příbuzné ženským pohlavním hormonům estrogenům. Kromě pozitivních účinků na klimakterické potíže hrají velkou roli při předcházení a léčení osteoporózy.

Rozmarýn zlepší paměť a koncentraci, třezalka uleví při depresi a zánětech nervů, měsíček dokonale zahojí poranění. A věděli jste, že kopřivy jsou zásobárnou vápníku? Tento pro mnohé plevel je výjimečná léčivá rostlina plná důležitých minerálů a vitamínů. Výborně čistí krev, pomáhá při revmatismu, bolestech hlavy a vlasy po ní rostou husté a lesklé.

Každý lísteček je důležitý, každý květ krásný. A nezaslouží si hrubost. Když trháme léčivé rostliny, požádejme a poděkujme.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
lemur 13. 8. 2018

Bylinky sbíráme a sušíme na čaj.

odpovědět
avatar
Maddalena 11. 8. 2018

Děkuji

odpovědět
avatar
gustawka 10. 8. 2018

Úžasné

odpovědět
avatar
koudynka 9. 8. 2018

Pěkný a inspirující článek...Bylinky mám ráda a od jara je sbírám a suším, vařím medy a sirupy...Mohla bych přidat lipový květ a diviznu na dýchací cesty, mátu na zažívání, lichořeřišnici na močové cesty...Zkrátka není na světě bylinka, aby na něco nebyla...

odpovědět
avatar
sisinkaj 9. 8. 2018

som milovník byliniek

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
81 541
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.