Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 25. 6. 2021
Líbí se mi

Připravte si doma svůj vlastní salon krásy

CathB
CathB
Vloženo 25. 6. 2021
Líbí se mi
Připravte si doma svůj vlastní salon krásy

Připravte si doma svůj vlastní salon krásy

Léto je v plném proudu. Spolu s ním se můžete těšit z prodlužujících se dnů a teplé sluneční paprsky. Jenže – vaše pleť má na léto trochu jiný názor, slunce a vlhko jí totiž daly pořádně zabrat. Dejte ji do pořádku z pohodlí domova.

Závěr letošní zimy byl neobvykle mrazivý. Teploty hluboko pod nulou, závěje sněhu a ledový vítr způsobili vaší pleti extrémní nepohodlí. V tomto období se více, než kdy jindy, začnou objevovat potíže, jako vysušená a zašedlá pleť či nejrůznější ekzémy. Ty z vás, které nejsou navyklé pleť pravidelně mazat, tyto nepříjemnosti pociťují častěji, než ostatní.

Ať už se řadíte do jakéhokoliv tábora, neměly byste zapomenout, že s příchodem jara si váš obličej zaslouží zvýšenou pozornost a péči. Abyste udělaly své pleti dobře, nemusíte hned zvedat telefon a objednávat se na kosmetiku. Bohatě stačí, když si malý salon vytvoříte ve své koupelně.

Takže, jak na to?

Zbavte pleť nečistot

Pleť očistěte odličovacím přípravkem a sáhněte po obličejovém peelingu. Pokud tento produkt běžně nepoužíváte, můžete si ho sama vyrobit. Nejvhodnější způsob je smíchat kuchyňský olej s cukrem či solí, ale jako abrazivní částice skvěle poslouží i kávový lógr. Peeling pak naneste na celý obličej a jemně ho masírujte. Díky tomuto kroku z pleti odstraníte veškeré vnější nečistoty a odumřelé částečky kůže. Nakonec obličej opláchněte vlažnou vodou.

Otevřete póry

Aby se vaše pokožka zbavila všech nečistot i do hloubky a dostatečně se otevřela pro další kosmetickou péči, vaše další kroky by měly vést k rychlovarné konvici. Uvařte v ní asi litr vody a nalijte jej do dostatečně velké nádoby. Do vody můžete přidat sušené bylinky. Výborný je například heřmánek, který vaši pleť zklidní. Nastavte si kuchyňskou minutku na 8-10 minut, přes hlavu přehoďte ručník a nechte páru, ať odvede svou práci. Před napařováním nezapomeňte sepnout vlasy do gumičky.

Maska

V tento moment je vaše pleť zcela připravená na aplikaci pleťové masky, která vaši pleť zregeneruje a hloubkově hydratuje. Pokud si chcete masku vyrobit doma, bude vám stačit trocha tvarohu a nastrouhaná salátová okurka. Nechte směs na tváři působit 15-20 minut a poté obličej opláchněte vodou. Díky masce bude vaše pleť krásně prozářená a hebká na dotek.

pixabay.com

Následná péče

Nyní je váš obličej připraven na aplikaci vyživujícího krému na obličej. Nezapomeňte, že s novým ročním obdobím je potřeba změnit i denní a noční krém. Na rozdíl od zimních měsíců si můžete dovolit méně mastné krémy s vyšším podílem hydratačních složek, které vaši pleť nebudou zbytečně zatěžovat.

Pro hebké rty

Ani rty by neměly ujít vaší pozornosti. Dopřejte jim tedy sladký peeling, který vytvoříte z trochy medu a cukru. Naneste jej na rty a směs jemně masírujte prsty. Až skončíte, nenechte se svést a raději si rty umyjte, protože med a cukr uvolnil velké množství šupinek, díky kterým toto pokušení není příliš lákavé. Nakonec rty ošetřete tyčinkou na rty.

pixabay.com

 

Foto: Shutterstock, Pixabay

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 27. 6. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.