Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 12. 2019
Líbí se mi

Připravte si česnekovou šťávu. Pomáhá při artritidě i neplodnosti

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 12. 2019
Líbí se mi
Připravte si česnekovou šťávu. Pomáhá při artritidě i neplodnosti

Připravte si česnekovou šťávu. Pomáhá při artritidě i neplodnosti

Máte rádi česnek? O důvod víc, proč z něj mít připravený tekutý medikament. Jaké výhody vám kromě regulace cholesterolu a lepšího vstřebávání vápníku tahle medicína vlastně nabízí?

Jen stěží bychom hledali domácnost, ve které by česnek neměl své pevné a nezastupitelné místo. V jaké formě a podobě ho nejčastěji konzumujete právě vy? Ptáme se proto, že příprava česnekové šťávy jakožto zázračného medikamentu může „užívání“ ochucovadla původem z Orientu hodně usnadnit. A vůbec, dost bylo řečí, dáme se do díla, co vy na to?

Jednoduchý manuál blahodárného zázraku

Co budete potřebovat? Samozřejmě česnek, nejlépe pak rovnou celou „palici“. Vložte ji do kuchyňského robota a nechte „povozit“ tak dlouho, dokud nevznikne hrubší pasta. Celý obsah pak přeložte na jemné síto, popřípadě do kávového filtru. Pomocí lžičky „mačkejte“ rozmělněné koření tak dlouho, dokud z něj nezískáte poslední kapku. Léčivo uchovávejte v ledničce, přičemž si každé ráno dopřejte ozdravného „panáka“. Co tím získáte?

Úleva od artritidy, co přijde k duhu

Ano, je to tak. Jisté potraviny mohou dle názoru lékařů průběh revmatoidní artritidy příznivě ovlivnit. Každý pacient s touto diagnózou by se prý měl zaměřit zejména na bohaté zdroje síry, neboť tento prvek je pro regeneraci kostí nezbytný. Ovlivňuje však i kondici chrupavek a pojivových tkání, zatímco napomáhá vstřebávání vápníku. V čem že tuto živinu naleznete? Parádní zásobárnou je uvedený aromatický životabudič!

Prevence srdečních onemocnění

Česnek, jak známo, má nenahraditelné schopnosti při snižování škodlivého cholesterolu. Nejnovější průzkumy navíc naznačují, že ingredience typické chuti rovněž zastavuje tvoření plaku, jež postupně ucpává cévy. Pravidelná konzumace ve formě tekutého prostředku se tedy jeví jako výborná prevence kardiovaskulárních obtíží i způsob, jak své srdce zachovat zdravé a plně funkční.

První pomoc při problémech s reprodukcí

Někteří lidoví léčitelé doslova přísahají na to, že česneková šťáva vmíchaná do sklenice teplého mléka je zaručeným prostředkem, jenž podstatě zvyšuje šance na otěhotnění. Chuť zřejmě nebude nic moc, ale co by člověk neudělal pro úspěšnou „gravidní misi“. Nebo jste jiného názoru?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Atevy
Atevy 27. 12. 2019

Česnek nemusím

Odpovědět
lenin
lenin 18. 12. 2019

Já bych ráda , ale je mi po něm vždycky hodně špatně...

Odpovědět
Ovace
Ovace 18. 12. 2019

česnek používám často

Odpovědět
gustawka
gustawka 18. 12. 2019

česnek mám moc ráda

Odpovědět
libka5
libka5 14. 12. 2019

Za pokus to stojí, ale artritida se vyléčit nedá.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 296
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.