Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 8. 2021
Líbí se mi

Co pomůže s vyřešením akné a uspíší léčbu oparu? Vsaďte na sílu přírody

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 8. 2021
Líbí se mi
Co pomůže s vyřešením akné a uspíší léčbu oparu? Vsaďte na sílu přírody

Co pomůže s vyřešením akné a uspíší léčbu oparu? Vsaďte na sílu přírody

Koho by občas nepotrápily problémy, jako jsou pupínky nebo opar. Většina z nás rychle hledá v regálech v drogerii nebo v lékárně, jak by s daným neduhem zatočila. Nicméně pomocnou ruku nabízí i příroda.

Co pomůže s vyřešením akné a uspíší léčbu oparu?

Sbohem, pupínky

Akné většinou souvisí s hormonálními změnami v našem těle, ale také se životním stylem, který vedeme. A tak i „léčba“ otravných pupínků nemůže spočívat pouze v mazání nejrůznějších krémů a sér. Zaměřte se proto na změnu v životním tempu – spěte alespoň 6 až 8 hodin každý den (nebo spíš noc), dodržujte pitný režim (ideálně pijte čistou vodu nebo bylinkové čaje) a nezapomínejte na zdravou stravu. Na talíř zařaďte spoustu zeleniny a ovoce, ryby, semena a ořechy, celozrnné potraviny… Ačkoli není zcela prokázáno, že určité jídlo za vznikem akné stojí, v souvislosti s prevencí pupínků se hovoří o vynechání polotovarů, uzenin, sladidel, ale i cukru a dalších nezdravých dobrot.

Co se samotné péče o postiženou pokožku týče, pomůže jí například protizánětlivý heřmánek (udělejte si nálev a používejte jej jako pleťovou vodu), med (urychluje hojení), citron (dezinfikuje) nebo jablečný ocet (pozor, ten by měl být vždy naředěný). A pamatujte – pupínky byste nikdy neměli vymačkávat – jinak hrozí, že do ranky zanesete další nečistoty a z pouhé kosmetické maličkosti se stane nepříjemné trápení.

Zase ten opar…

Opary jsou způsobné virem herpes simplex, a tak je jeho prevencí především posilování imunitního systému. Nicméně pokud jste opar někdy v minulosti měli, může se objevit kdykoli. Většinou jím lidé trpí, když jejich tělo bojuje s infekcí nebo velkým stresem (jako by virus využil toho, že je jejich imunita oslabená, a vystrčí růžky). Nejčastěji se vyskytuje na rtu, ale není výjimkou, když se opar udělá třeba v nose. Je také třeba pamatovat na to, že je opar silně nakažlivý – a tak byste měli pohlídat, aby se po vás například nikdo nenapil ze stejné sklenice, a bohužel se budete muset po dobu léčby rozloučit s polibky.

Jakmile se vám opar udělá, musíte mu dát čas na uzdravení. Neznamená to ale, že je třeba sedět s rukama v klíně – léčbu můžete urychlit. A hlavně s některými „vychytávkami“ snížíte bolestivost oparu, který dokáže pořádně potrápit. Není od věci vybrat si v lékárně nějakou mast nebo náplast na opary, nicméně můžete si pomoci i přírodními prostředky. Skvělý je třeba gel z aloe vera, který zklidňuje podrážděnou kůži a napomáhá hojení. Někteří lidé nedají dopustit ani na obyčejnou vazelínu, která rovněž hojí a navíc změkčuje ztvrdlou kůži v okolí bolestivých puchýřků. Oblíbenou první pomocí je i zubní pasta, která opar vysuší, takže nemokvá, nebo spařený sáček černého čaje, který tlumí bolest.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 4. 8. 2021

pomohl mi tea tree

Odpovědět
lemur
lemur 2. 8. 2021

Dobré tipy.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 1. 8. 2021

naštěstí mívám jen zřídka kdy

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 8. 2021

používám Alunit krystal nebo konopnou tyčinku

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.