Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 11. 2019
Líbí se mi

Přednosti tymiánového čaje, které vás přesvědčí k jeho konzumaci

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 7. 11. 2019
Líbí se mi
Přednosti tymiánového čaje, které vás přesvědčí k jeho konzumaci

Přednosti tymiánového čaje, které vás přesvědčí k jeho konzumaci

Jak si v jednom kroku posílit imunitu, snížit riziko rakoviny a zároveň zregulovat krevní tlak? To je snadné. Postavte vodu na čaj! Konkrétně ten z tymiánu lze využít i v boji proti akné, protože má antibakteriální účinky.

Znáte to, venku je ošklivo, „že by ani psa nevyhnal“, tudíž se hodláte zachumlat do deky a strávit odpoledne zaslouženým nicneděláním. Co by vám kromě nenáročné komedie v televizi mohlo zpříjemnit odpočinek? Přímo se nabízí šálek tymiánového čaje, jež vás nejen zahřeje, ale poskytne i celou řadu famózních benefitů. Jakými výhodami se tento nápoj může pochlubit?

Zdroj všeho dobrého. V každé kapce

Bylinka, kterou si za účelem zlepšení fyzické kondice přidávali do lázně i starověcí Řekové, má jedinečné složení. A to úplně bez nadsázky! Nabízí totiž požehnané množství vitaminů A, B a C. Nouzi však nemá ani o draslík, železo a vápník, přičemž v ní naleznete také spoustu antioxidantů, kyselinu listovou, bioflavonoidy a terpenoidy v podobě kyselin rozmarýnové a ursolové. Tyto látky jsou v lékařské profesi spojovány s nižším rizikem rakoviny, zatímco regulují krevní tlak a příznivě ovlivňují tvorbu červených krvinek. To ale nejsou jediné důvody, proč tymián zalít horkou vodou, nechat ho zhruba pět minut louhovat a poté scedit.

Přírodní medicína, co je k nezaplacení

Již mnoho a mnoho studií poukázalo na skutečnost, že rostlina pocházející ze Středomoří posiluje imunitní systém, odbourává stres a předchází chronickým onemocněním. Zároveň podporuje krevní oběh a činnost kardiovaskulárního systému. Tymián, jemuž se v dobách dávno minulých říkalo penicilin chudých, vykazuje silné antivirové i antiseptické vlastnosti, takže urychluje hojení ran a zabraňuje infekcím. A to se na podzim jenom hodí! Uplatní se však i při léčbě revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy nebo chronické únavy.

Pomocník proti akné, který se s tím nepáře

Antibakteriální schopnosti jmenovaného pokladu přijdou vhod v boji s úhlavním nepřítelem bezchybné vizáže, tedy s akné. Závěry britského výzkumu uskutečněná na Univerzitě Leeds Beckett sdělují, že je dokonce účinnější než běžné doporučované farmaceutické prostředky. Neváhejte ho tedy k pravidelným oplachům obličeje využít i vy. Nebudete litovat!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
radzden
radzden 10. 11. 2019

čaj jsem ještě nepila, budu muset vyzkoušet

Odpovědět
Jana101
Jana101 9. 11. 2019

určitě vyzkouším

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 11. 2019

tymián hodně dáváme do jídla, mám ho ráda v pomazánkách, do omáček apod, ale čaj jsem ještě nezkusila

Odpovědět
lemur
lemur 8. 11. 2019

Poučný článek.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 033
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.