Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 9. 2021
Líbí se mi

Díky pravidelnému pohybu zatočíte s toxiny v těle

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 9. 2021
Líbí se mi
Díky pravidelnému pohybu zatočíte s toxiny v těle

Díky pravidelnému pohybu zatočíte s toxiny v těle

Sportujeme z různých důvodů. Chceme zhubnout, zpevnit tělo, být fit nebo si třeba zlepšit náladu. Cvičení má mnoho příznivých dopadů na naše tělo i psychiku. Věděli jste, že má pozitivní vliv i na pokožku? Jak konkrétně cvičení zlepšuje její stav a vzhled?

Zatočte s toxiny

„Když cvičíme, zvyšujeme náš krevní průtok v hlubších vrstvách kůže. Potní žlázy se otevírají a tím se vylučují toxiny a další látky, které jinak ucpávají póry,“ vysvětluje beauty expertka Jacquie Carterová. Hned po cvičení se nezapomeňte osprchovat. Tím odstraníte vyloučené nečistoty a zamezíte opětovnému zanesení pórů.

Vyrýsujte svaly

Cvičením postupně formujeme svaly a zpevňujeme celé tělo. Tím, jak roste svalová hmota, zlepšuje se stav i vzhled pokožky. Ta se vypíná a působí mnohem krásnějším a mladistvějším dojmem. Díky cvičení zatočíte také s celulitidou. Sice nezmizí úplně, ale viditelně zmírní její projevy.

Rozzařte pokožku

Tento žádoucí efekt se dostaví okamžitě po cvičení. „Určitě jste si sama všimla, že je pleť po cvičení pružná, vypjatá a svěží. Při zvýšené aktivitě totiž začne vaše srdce pumpovat a čerpat okysličenou krev, která se spolu s živinami dostává do hlubších vrstev pokožky. Zrychlená cirkulace krve pak doslova rozzáří vaši pleť,“ objasňuje Jacquie Carterová.

Zbavte se stresu

Stres se nepříznivě podepisuje na vzhledu pleti. Cvičení představuje jeden z nejlepších způsobů, jak se ho zbavit. Pokud si chcete pročistit hlavu, dopřát svému tělu pohyb a zároveň při tom udělat něco pro svou pleť, vydejte se na dlouhou procházku přírodou, běžte na hodinu pilates nebo si jděte zaplavat. Rozhodně si vyberte takový druh sportu, který vás bude bavit, budete jej provozovat pravidelně a na který se budete těšit.

Tipy pro krásu i zdraví

  • Pokud se pohybujete na čerstvém vzduchu, nezapomeňte chránit pokožku před škodlivými vlivy UV záření. Vychutnávejte si sluneční paprsky po nanesení krému s ochranným faktorem. Krémy s SPF obohacené o hydratační složky pomáhají redukovat vrásky a udržovat pleť vyživenou, hebkou a jemnou.
  • Nezapomeňte na správný výběr sportovního oblečení. Kombinace tepla a přiléhavého oděvu vyrobeného z umělých materiálů dokáže způsobit velmi nepříjemné podráždění kůže. Proto raději vybírejte oblečení z bavlny a dalších přírodních materiálů.
  • Chodíte si pravidelně zaplavat do bazénu? Rozhodně se vždy po plavání osprchujte. Chlór dokáže vaši pokožku i vlasy opravdu potrápit. Způsobuje nadměrné vysoušení pleti a tím urychluje její stárnutí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 22. 9. 2021

To potřebuji

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 22. 9. 2021

Léto skončilo a nastal čas cvičit doma

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 9. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 9. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 9. 2021

Snažím se hýbat jak jen mohu.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 564
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.