Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 11. 2020
Líbí se mi

Prášky z domácí lékárničky, které se dají využít jako kosmetika

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 11. 2020
Líbí se mi
Prášky z domácí lékárničky, které se dají využít jako kosmetika

Prášky z domácí lékárničky, které se dají využít jako kosmetika

Živočišné uhlí, aspirin nebo tablety s vitaminem C. Máte tyto léky doma? Můžete s nimi zabojovat proti vráskám, akné i odumřelým kožním buňkám!

Že se omlazení pleti, likvidace černých teček nebo maskování šedin neobejde bez zásahu drahých produktů z drogerie? Ale kuš! Schválně se podívejte, jaké zásoby máte ukryté v domácí lékárničce. Třeba tyhle fungují jako zaručená zkrášlovadla!

Živočišné uhlí, vzpruha pro pleť i vlasy

Živočišné neboli aktivní uhlí je medicínský produkt, který pohlcuje bakterie, odpadní produkty, toxiny, střevní plyny, chemické sloučeniny i další nežádoucí látky, jež bývají příčinou průjmů, zánětů nebo nadýmání. Neuleví ale jen při břišních patáliích. Zmírňuje také otoky po bodnutí hmyzem a odstraňuje zápach linoucí se z lednice či odpadkového koše. Rozdrtíte-li dva kousky a smícháte je s vodou, získáte perfektní pleťovou masku, která reguluje tvorbu mazu, odstraní odumřelé kožní buňky a pročistí póry. Pokud tuto směs přidáte k šamponu při běžném mytí, dají se s ní zakamuflovat i šediny!

Aspirin jako překvapivý pomocník

Většina lidí si na aspirin vzpomene při horečce nebo bolestech hlavy, svalů nebo zubů. Vy také? Měli byste vědět, že léčivo, jehož historie výroby sahá až do 19. století, nachází i jiná uplatnění. Je totiž protivníkem akné a černých teček, zatímco přispívá k léčbě ekzémů a celkově zlepšuje kvalitu pokožky. I ono se dá spojit s vodou, stejně jako s kokosovým olejem, bílým jogurtem nebo medem. Ideální doba působení vzniklého „mazání“ je pak 20 minut.

Tableta s vitaminem C je elixírem mládí

Mezi zázračné účinky vitaminu C patří zpomalení tvorby vrásek, neboť se přímo podílí na tvorbě kolagenu. Souběžně neutralizuje volné radikály, zachovává pružnost a vyrovnává tón pleti, proto je silným protivníkem pigmentových skvrn i ochablé kůže. Co takhle tabletku s tímto vychvalovaným antioxidantem rozmíchat v troše vody a „hmotu“ si aplikovat na obličej? Jmenované výhody vás zkrátka nemohou minout!

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 6. 12. 2020

tak něco vím, něco je novinka i pro mne, díky-

Odpovědět
lemur
lemur 5. 12. 2020

Prima nápady.

Odpovědět
potkanek
potkanek 2. 12. 2020

to jsou pro mě novinky

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 12. 2020

Tak dnes vyzkouším vitamín C i zevně

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.