Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 8. 2021
Líbí se mi

Je to zelené, zpomaluje stárnutí a detoxikuje celé tělo: objevte blahodárné účinky spiruliny

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 8. 2021
Líbí se mi
Je to zelené, zpomaluje stárnutí a detoxikuje celé tělo: objevte blahodárné účinky spiruliny

Je to zelené, zpomaluje stárnutí a detoxikuje celé tělo: objevte blahodárné účinky spiruliny

Je to zelené, až neuvěřitelně staré a nesmírně výživné. Co je to? Přece spirulina! Oceníte její pomoc při hubnutí, nebo vás zaujme spíše fakt, že zpomaluje stárnutí, detoxikuje celé tělo a stimuluje mozkové funkce?

Spirulina (Arthrospira platensis) je tmavozelená vodní mikrořasa, která na Zemi existuje už tři miliardy let. Co je na ní tak zajímavého, tedy kromě věku? Pro svou nutriční charakteristiku je jedním z nejbohatších mikroorganismů vůbec. Obsahuje totiž 6krát více bílkovin než vejce, 50krát více železa oproti špenátu a 10krát více draslíku než většina druhů ovoce a zeleniny. V jedné čajové lžičce spiruliny je také nepřeberné množství antioxidantů, chlorofylu a rostlinných enzymů. Co může taková dávka živin udělat s vaším zdravím i kondicí?

Viry, bojte se!

Tato řasa má takřka bezkonkurenční protirakovinné a protivirové působení. Několik nezávislých studií prokázalo, že zabraňuje pronikání virů do hostitelských buněk, zejména pak spalniček, příušnic, chřipky a viru herpes simplex 1, jenž způsobuje opary na jazyku, ústech, hltanu a na očích. Zároveň zlepšuje imunologické reakce, tudíž chrání i před útoky bakterií.

Pomoc při dietě a vylepšené trávení

Spirulina má velký vliv i na ztrátu hmotnosti, neboť stimuluje pohyby střev a harmonizuje trávicí soustavu. Taktéž eliminuje přebytečný materiál, jenž přispívá k nežádoucímu přibývání na váze. Rovněž odbourává tukové zásoby i škodlivý cholesterol, zatímco normalizuje krevní tlak. Jde tedy o doplněk stravy, jež podpoří shazování nadbytečných kil i stav celého kardiovaskulárního systému. A to se přece počítá!

Zpomalené stárnutí jako bonus

Zelená mikrořasa, na níž se ve vědecké sféře i mezi výživovými poradci pěje samá chvála, funguje také jako elixír mládí. Je to proto, že její vysoký podíl antioxidantů neutralizuje účinky volných radikálů, které se toulají v systému a snaží se poškodit strukturu buněk DNA, což vede k rychlejšímu stárnutí i mnoha zdravotním komplikacím. Skoro by se dalo říct, že tahle přírodní „medicína“ už nemůže být lepší, viďte? Ale může…

Ostatní schopnosti, které berou dech

O spirulině je rovněž známo, že reguluje glukózu a zmírňuje zánětlivé bolesti. Dále snižuje alergie, stimuluje kognitivní funkce, posiluje vitalitu a pomůže s nárůstem svalové hmoty. Nelze jí upřít ani to, že příznivě ovlivňuje činnost jater a ledvin.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 25. 8. 2021

prima

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 25. 8. 2021

super

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 8. 2021

Občas si některou zelenou potravinu naordinuji.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.