Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 2. 2021
Líbí se mi

Jak v zimě regenerovat vlasy pomocí domácích zdrojů?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 23. 2. 2021
Líbí se mi
Jak v zimě regenerovat vlasy pomocí domácích zdrojů?

Jak v zimě regenerovat vlasy pomocí domácích zdrojů?

V sychravém počasí jsou vaše vlasy suché a lámavé? Není se jim co divit, v zimě naše kadeře vždycky pořádně trpí. Vraťte jim ztracený lesk a zdraví s pomocí domácích zdrojů!

Používání dobrého kondicionéru je pro jedince se suchými vlasy prioritou. Bez něj se cuchají, krepatí a třepí. Kondicionování pomáhá vlas vyhladit a udržuje ho hydratovaný, jemný a lesklý. V současné době na trhu existuje mnoho různých typů kondicionérů, jež slibují zázraky. Nic proti nim, ale není třeba utrácet za drahé značky. Kondicionéry si můžete připravit i doma, a to z běžných, snadno dostupných surovin. Jejich výhodou je i to, že získáte přehled, co vlastně obsahují. Jediné, co je třeba hlídat, je množství surovin. V závislosti na délce vlasů „porce“ zvětšujte nebo naopak zmenšujte. (Níže uvedené tipy postačí na střední délky vlasů.)

Kokosový olej a med

Tento kondicionér obsahuje 1 polévkovou lžíci kokosového oleje, 1 lžíci medu, 1 lžíci citronové šťávy a 1 lžičku růžové vody (volitelné). Nalijte všechny ingredience do jedné mísy a míchejte je, dokud se nespojí. Poté si umyjte vlasy, vymačkejte z nich přebytečnou vodu, naneste kondicionér a nechte 10 až 15 minut působit, na závěr opláchněte vodou.

Zázračné kokosové mléko

Jsou-li vaše vlasy v opravdu dezolátním stavu, nahraďte kokosový olej kokosovým mlékem. 4 lžíce kokosového mléka spárujte se 2 lžícemi medu, 1 kapslí vitaminu E, 1 lžičkou růžové vody (volitelné) a 1 lžičkou rostlinného glycerinu. Opět v míse všechny ingredience řádně promíchejte, až se vytvoří hladká, jednotná směs. Naneste na pokožku hlavy a vlasy. Krátce promasírujte, zakryjte hlavu igelitovým sáčkem a nechte 15 minut působit. Pro podporu maximálního účinku můžete sáček zahřívat s pomocí fénu. Teplé prostředí totiž umožní vlasům absorbovat vlhkost a výživu. Po uplynutí stanovené doby kštici opláchněte vlažnou nebo chladnější vodou.

Mandlový olej

Suchým vlasům se také líbí kombinace 1 lžíce mandlového oleje, 1 lžíce mléka, 1 lžíce kokosového mléka, 1 lžičky mandlového oleje a 1 lžičky růžové vody. Smíchejte všechny suroviny, umyjte si vlasy a naneste na ně svůj vlastní výtvor. Nechte 15 minut působit a během této doby hlavu omotejte nahřátým ručníkem. Na závěr kondicionér opláchněte chladnou nebo vlažnou vodou.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 24. 2. 2021

prima

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 2. 2021

Určitě svým vlasům nějaké to rozmazlování dopřeji

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 2. 2021

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.