Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 12. 2019
Líbí se mi

Potřebujete sníži cholesterol? Jezte pravidelně česnek nebo kurkumu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 12. 2019
Líbí se mi
Potřebujete sníži cholesterol? Jezte pravidelně česnek nebo kurkumu

Potřebujete sníži cholesterol? Jezte pravidelně česnek nebo kurkumu

Snídáte ovesné vločky? Jestli ne, měli byste vědět, že při regulaci cholesterolu mohou sehrát zásadní roli. Stejně jako kurkuma nebo vychvalovaný česnek, který zároveň zabojuje proti infekcím. A to se teď hodí!

Lékaři praví, že optimální koncentrace cholesterolu v krvi je 150 -180 mg/100 ml. V případě, že jsou jeho hladiny vyšší, s čímž se dle statistik potýká celá polovina tuzemské populace, se pomalu rozvíjí proces kornatění tepen, zatímco dochází k poruchám krevního oběhu. To může ochromit srdeční činnost a zvýšit tak pravděpodobnost infarktu, cévní mozkové příhody nebo anginy pectoris. Chcete se takového scénáře vyvarovat? Navyšte příjem těchto doporučovaných potravin!

Ovesné vločky, zdraví na lžičce

Jste přesvědčení o tom, že miska „ovsa“ je dobrá jenom pro zapřisáhlé diáře? Omyl, ovesné vločky by měli podle americké lékařky Brendy Davy z Coloradské státní univerzity jíst úplně všichni. Vlastní výzkum této zdravotnice odhalil skutečnost, že pravidelní konzumenti sypkého obilného výrobku zpravidla vykazují nižší hladiny cholesterolu. Tedy alespoň oproti jedincům, kteří se mu obloukem vyhýbají. Celé tajemství spočívá v jeho vysokém podílu vlákniny, jež reguluje vstřebávání tuků.

Nepodceňujte ani kurkumu

Koření, jemuž se často říká indický šafrán, je také spolehlivým prostředkem, který vás před zdravotními komplikacemi pomůže uchránit. Nabízí totiž aktivní látku kurkumin s protizánětlivými a antioxidačními účinky. Tím zachovává propustnost tepen a podporuje kondici celého kardiovaskulárního systému. Kurkumu můžete přidávat do různých jídel nebo si z ní připravit čaj v poměru poloviční lžičky na šálek vody. A klidně si blahodárný nápoj ochuťte ještě medem, tím vůbec nic nezkazíte!

Dejte šanci i česneku

Potřebujete-li úroveň cholesterolu značně zregulovat, směřujte svou pozornost ke starému dobrému česneku. Toto oblíbené a generacemi používané kuchyňské ochucovadlo nikdy nezklame! Jen tak mezi řečí, česnek je známý také tím, že přechází vzniku krevních sraženin, normalizuje tlak a bojuje proti infekcím. Nelze mu odepřít ani to, že se uplatní v případě revmatismu, přičemž tlumí svalové bolesti.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
TerezaZlin
TerezaZlin 17. 12. 2019

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 10. 12. 2019

Odpovědět
evionka
evionka 10. 12. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 10. 12. 2019

Dobré rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 993
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.