Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 9. 2019
Líbí se mi

Potraviny posilující imunitu, které na podzim zařadit do jídelníčků

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 9. 2019
Líbí se mi
Potraviny posilující imunitu, které na podzim zařadit do jídelníčků

Potraviny posilující imunitu, které na podzim zařadit do jídelníčků

Venku trochu přituhuje, takže kromě další vrstvy oblečení je třeba myslet i na ochranu před bacily, které co nevidět začnou útočit. Jaké prostředky se jeví jako účinné zbraně? Hovězí maso, batáty a česnek!

Ano, je to tady. Léto pomalu předává žezlo podzimu, což bezpečně pociťujeme každé ráno. S dalším ročním obdobím, klimatickými změnami a menším množstvím slunečních paprsků přichází i zvýšené riziko nachlazení, viróz a dalších „radostí“ v podobě kašle, rýmy a bolestí hlavy. Musí to ale tak dopadnout? Ne, když bude vaše obranyschopnost v kondici. Jaké potraviny jí opravdu prospějí?

Dejte si maso, je to pro vaše dobro

Ačkoli se o vitaminu C mluví ve všech pádech, lékaři nás nabádají i k tomu, abychom svou pozornost směřovali také k zinku. Již mnoho studií naznačilo, že tento minerál nejenže zkracuje běžnou dobu nemoci, ale klíčovou roli sehrává také v prevenci. Podporuje totiž tvorbu bílých krvinek – základních složek imunitního systému. Pokud nejste zapřisáhlým vegetariánem, jeho bohatým zdrojem je hovězí a vepřové maso. Vsadit však můžete i na mléko a výrobky z něj tvořené, pšeničné klíčky nebo mořské plody.

Nepodceňujte česnek. Nikdy

V dobách dávno minulých byl česnek považován za posvátnou rostlinu. Jisté prameny uvádí, že ho na příděl dostávali egyptští otroci při stavbě pyramid, přičemž byl podáván i vojákům na válečných taženích. Typicky vonící koření v sobě ukrývá spoustu účinných látek, z nichž ta nejvýznamnější se jmenuje alicin. Co je na ní tak zvláštního? Působí silně antibakteriálně, takže díky ní si choroboplodné zárodky od vašeho těla udrží velký odstup. O česneku je rovněž známo, že urychluje látkovou výměnu, bojuje proti celulitidě a přispívá k léčbě zánětu močových cest.

Batáty, účinná medicína

Přestože jsou kořenové hlízy tropické rostliny povijnice batátové nazývány bramborami, z botanického hlediska spolu tyto plodiny nemají pranic společného. O nějakém příbuzenském poměru tady vůbec nemůže být řeč! Oranžové dary přírody, ať už jim říkáte jakkoli, vám zprostředkují betakaroten, což je silný antioxidant zvyšující odolnost vůči mnoha neduhům. Nutno dodat, že jejich pravidelná konzumace podle odborníků prospívá očím, reguluje krevní tlak a pozitivně ovlivňuje nervový systém.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 19. 9. 2019

česnek má u nás prim

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 9. 2019

Snažíme se, moc se snažíme...a zatím se držíme, ale až přijdou mlhy, nevím, co to udělá. V každém případě tu mám Broncholen, tak s říjnem ho začnu užívat...

Odpovědět
lemur
lemur 18. 9. 2019

Dobré tipy.

Odpovědět
konatovka
konatovka 17. 9. 2019

Batáty mám moc ráda, velice mi chutnají. Bez česneku si vaření neumím představit, používám ho velmi často. Více mám oblíbené vepřové masa a méně hovězí. Jsem však velice spokojená se svou imunitou, protože již spoustu let netrpím na žádné respirační nemoci.

Odpovědět
beata0063
beata0063 17. 9. 2019

super, všetky tieto potraviny obľubujeme, tak zaradíme už do jedálnička častejšie

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 783
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.