Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 1. 2021
Líbí se mi

Potraviny, které zvyšují hladinu testosteronu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 1. 2021
Líbí se mi
Potraviny, které zvyšují hladinu testosteronu

Potraviny, které zvyšují hladinu testosteronu

Máte deprese, jste apatičtí, podráždění a postrádáte nejen sexuální energii? Pak můžete mít nižší hladinu testosteronu! Upravte svůj jídelníček a na talíř si nandejte třeba česnek. A nejen ten!

Přestože je testosteron mužským pohlavním hormonem, mívají ho i ženy, i když v menším množství. Za jeho nedostatkem stojí i kardiovaskulární problémy a nedostatečná hustota kostí. Pokud ani jedno z toho nechcete riskovat, doplňujte ho s pomocí potravin. Co byste i vy měli jíst?

Tuňák a volně žijící losos

Tyto ryby jsou bohaté na vitamin D, živinu spojenou s produkcí testosteronu. Špatnou zprávou je, že některé ryby obsahují i rtuť, která organismu neprospívá. Naproti tomu ústřice, tedy zdroj zinku, se doporučují, stejně jako krevety a jiní měkkýši.

Žloutky

Žloutky jsou plné vitaminu D a i ony mohou pomoci zvyšovat hladinu testosteronu. Buďte však ostražití před cholesterolem, pokud s ním již z minulosti máte problémy.

Hovězí a zvěřina

Hovězí maso je dalším skvělým zdrojem déčka. Zvěřina (zvlášť jelení maso) organismu dodává bílkoviny. Co ty mají společného s testosteronem? Nedostatečné množství proteinu může zvýšit hladiny určitých hormonů v těle, které testosteron deaktivují. Z tohoto důvodu je jejich příjem žádoucí. Maso nejíte? Nevadí, jsou i jiné možnosti.

Fazole

Fazole (ať už mají jakoukoli barvu) jsou plné déčka a zinku, tedy dvou základních živin pro optimální hladinu testosteronu. Zkusíte je?

Granátová jablka

Šťáva z nich stačí. Granátová jablíčka pomáhají zabraňovat tvorbě enzymu aromatázy, který má na svědomí přeměnu testosteronu na estrogen. Proto jsou nesmírně užitečná.

Česnek

Studie prokázaly, že česnek může zvýšit hladiny testosteronu, což lze připsat sloučenině obsahující síru. Zvládnete přijmout jeden stroužek denně?

Pšeničné otruby

Pšeničné otruby jsou plné hořčíku, minerálu, který taktéž může zvýšit hladiny testosteronu. Lepší snídani plnou energie si asi nedokážete představit.

Dýňová semínka

Dýňová semínka představují zásobárnu zinku. Jakmile tohoto minerálu nemáte dostatek, nepočítejte s vyšší hladinou testosteronu. Nefandíte-li jim, vyměňte je za brazilské ořechy plné selenu.

Chřest

Chřest tělu dodá vitaminy skupiny B a vitamin E, což jsou živiny nezbytné pro produkci testosteronu. Zelený chřest přitom lze konzumovat i syrový, kupříkladu v salátech. Nebojte se ho!

Med

Věděli jste, že med obsahuje hořčík, živinu důležitou pro produkci testosteronu? Pochlubit se však může také bórem, neméně klíčovou látkou regulující hormony, včetně testosteronu a estrogenu. Oxid dusnatý v medu zase otevírá krevní cévy a u mužů pomáhá zlepšovat sílu erekce.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Mirkhavoyan
Mirkhavoyan 22. 3. 2021

very well written i want to ask what are the importance of supplements like https://filmdaily.co/health/testo-max-review-sustanon/

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 1. 2021

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 1. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 1. 2021

Zajímavé a vybere si každý.

Odpovědět
lemur
lemur 10. 1. 2021

Dobré tipy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.