Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 9. 2021
Líbí se mi

Máte prázdný žaludek? Těmto potravinám se raději vyhněte

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 9. 2021
Líbí se mi
Máte prázdný žaludek? Těmto potravinám se raději vyhněte

Máte prázdný žaludek? Těmto potravinám se raději vyhněte

I zdravé potraviny mohou v našem těle nadělat paseku. To když je například špatně upravíme nebo konzumujeme nalačno. Proč si některé dobroty raději dopřát, až když nebudeme mít prázdný žaludek?

Následující potraviny si dopřávejte raději s plným žaludkem.

Rajčata

Jsou plná prospěšných látek, jako je vitamin C nebo lykopeny, jež patří k těm nejcennějším antioxidantům. Ovšem na lačný žaludek je raději nejezte. Kyseliny, které rajčata obsahují, mohou zvýšit kyselost žaludku a způsobit tak zažívací obtíže. Především pokud trpíte na pálení žáhy nebo máte žaludeční vředy, s rajčaty raději opatrně. To se ostatně týká i citrusových plodů.

Pálivé pokrmy

Máte rádi k snídani něco ostřejšího? Pak raději zpozorněte. Pálivé pokrmy totiž mohou způsobit podráždění žaludku a s ním spojené nepříjemné křeče. Kterému koření se nalačno raději vyhnout? Především chilli, česneku a zázvoru.

Jogurt

Kysaný mléčný výrobek je snídaní mnohých z nás. Ovšem překvapivě to není nejlepší volba! Ne že by vám nějak uškodil, ale kyselé prostředí v prázdném žaludku zrovna dvakrát neprospěje důležitým bakteriím, které jogurt obsahuje, a naše tělo jich získá jen malé množství. Ideální je proto jogurt konzumovat ještě s něčím nebo až později jako svačinku.

Hrušky

Také hrušky by měly být k snídani spíše doplňkem nebo až zdravou svačinou. Důvodem je poměrně hrubá vláknina, kterou obsahují a která může podráždit prázdný žaludek. Namísto příjemného rána tak můžete zažít spíše bolesti či křeče žaludku.

Sladkosti

Rychle strčit před odchodem do práce do úst bonbon není nejlepší řešení, když se nestíháte ráno nasnídat. Jistě, možná dodáte tělu nějakou tu energii, ale kvůli takové dávce cukru na lačný žaludek narušíte v organismu produkci inzulinu, což může vést z dlouhodobého hlediska k celé řadě potíží.

Perlivé nápoje

Máte rádi bublinky? Pak si je raději nechejte na pozdější denní hodiny, kdy už máte za sebou nějaké to jídlo. V opačném případě totiž perlivé nápoje mohou způsobit nepříjemné nadýmání. Navíc pokud namísto snídaně popíjíte nejrůznější limonády, vězte, že ani řada látek, které obsahují, prázdnému žaludku neprospějí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
moly
moly 16. 11. 2021

moc nechapu, jak nekdo muze snidat studeny jogurt, ale ja treba snidam chleba s maslem a rajcetem

Odpovědět
Li
Li 24. 9. 2021

hmmm

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 9. 2021

Tak například jogurt by mě vůbec nenapadl.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 9. 2021

jj, už jsem tyhle rady četla, ale opakování je matka moudrosti

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 9. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 534
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.