Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 6. 2020
Líbí se mi

Potraviny, které budou vaši pokožku hýčkat

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 6. 2020
Líbí se mi
Potraviny, které budou vaši pokožku hýčkat

Potraviny, které budou vaši pokožku hýčkat

Lámete si hlavu s tím, co dnes připravit k večeři? Ať už to bude cokoli, zkuste do receptu zakomponovat avokádo, lněná semínka, mořské plody, brokolici nebo papriky. Vizáž dokáží vylepšit i houby!

Trápí vás rychlá tvorba vrásek, nedostatek hydratace, tmavé kruhy pod očima nebo špatný stav pleti obecně? Měli byste vědět, že řešení situace máte pod nosem, respektive na talíři. Které potraviny mají pověst spolehlivých zkrášlujících prostředků? Tyhle jezte nejlépe denně!

Avokádo jako přítel zrcadla

Avokádo je skutečně ojedinělý druh ovoce. Žádný div, že se v nákupních košících tuzemáků objevuje stále častěji! Nad rostoucí popularitou tohoto tropického pokladu neskrývají radost ani odborníci, kteří poukazují na jeho benefity zahrnující útlum všemožných zánětů, snížené riziko rakoviny či bezproblémové trávení. Plod hruškovce přelahodného ale přijde k duhu i jinak, neboť díky obsaženým éterickým olejům i vitaminům skupiny B poskytuje hloubkovou výživu, což se na vzhledu projeví jen příznivě.

Lněná semínka, zeštíhlující omlazovač

Předností lněných semínek je, že patří mezi nejbohatší zdroje omega-3 mastných kyselin, které se asi nejčastěji dávají do souvislosti s hubnutím, protože mají detoxikační i mírně projímavé účinky. Rovněž stabilizují hormonální nerovnováhu, jež je častým strůjcem nadváhy obecně. Věděli jste ale, že uvedené kyseliny mají v popisu práce také vyhlazování pokožky? Ano, čtete správně. Tito malí pomocníci jsou báječnou zbraní v boji proti jemným rýhám i liniím. Vsadíte na ně?

Brokolice a papriky. Těm se nevyhýbejte

Až v obchodě při nákupu zabrousíte do oddělení zeleniny, nezapomeňte se tam poohlédnout po brokolici a červených paprikách. Tyto plody platí za úctyhodné zásobárny vitaminu C, který nejenže podstatně snižuje pravděpodobnost nachlazení a dodává energii, ale také značně zpomaluje poškození kůže volnými radikály a hraje klíčovou roli při výrobě kolagenu.

I mořské plody a houby jsou doporučovány

Co mají společného ústřice s hřibem? Spojuje je vysoký podíl zinku, jenž podporuje krevní oběh, přičemž zlepšuje pružnost pleti a vyrovnává její tón. Mimochodem, sluší se dodat, že jmenovaný minerál také regeneruje buňky, posiluje imunitní systém, urychluje hojení a dohlíží na metabolické funkce. Aby toho nebylo málo, co mluvit má do plodnosti i produkce hormonů.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Já jsem se někde dočetla o tom, že i ryby naší pokožku výrazně zlepšují, takže jsem pořídila manželovi nové rybářské potřeby ( ze stránek https://www.azfishing.cz/ ) a budu ho teďka hezký posílat k rybníku, aby mě dělal ještě krásnější

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 16. 6. 2020

Vše mám moc rád

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 16. 6. 2020

vše jíme

Odpovědět
lemur
lemur 16. 6. 2020

Vše máme rádi.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 226
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.