Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 8. 2021
Líbí se mi

Jaké potraviny dokáží zázraky s vaší pletí? My to víme!

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 11. 8. 2021
Líbí se mi
Jaké potraviny dokáží zázraky s vaší pletí? My to víme!

Jaké potraviny dokáží zázraky s vaší pletí? My to víme!

Lámete si hlavu s tím, co dnes připravit k večeři? Ať už to bude cokoli, zkuste do receptu zakomponovat avokádo, lněná semínka, mořské plody, brokolici nebo papriky. Vizáž dokáží vylepšit i houby!

Trápí vás rychlá tvorba vrásek, nedostatek hydratace, tmavé kruhy pod očima nebo špatný stav pleti obecně? Měli byste vědět, že řešení situace máte pod nosem, respektive na talíři. Které potraviny mají pověst spolehlivých zkrášlujících prostředků? Tyhle jezte nejlépe denně!

Avokádo jako přítel zrcadla

Avokádo je skutečně ojedinělý druh ovoce. Žádný div, že se v nákupních košících tuzemáků objevuje stále častěji! Nad rostoucí popularitou tohoto tropického pokladu neskrývají radost ani odborníci, kteří poukazují na jeho benefity zahrnující útlum všemožných zánětů, snížené riziko rakoviny či bezproblémové trávení. Plod hruškovce přelahodného ale přijde k duhu i jinak, neboť díky obsaženým éterickým olejům i vitaminům skupiny B poskytuje hloubkovou výživu, což se na vzhledu projeví jen příznivě.

Lněná semínka, zeštíhlující omlazovač

Předností lněných semínek je, že patří mezi nejbohatší zdroje omega-3 mastných kyselin, které se asi nejčastěji dávají do souvislosti s hubnutím, protože mají detoxikační i mírně projímavé účinky. Rovněž stabilizují hormonální nerovnováhu, jež je častým strůjcem nadváhy obecně. Věděli jste ale, že uvedené kyseliny mají v popisu práce také vyhlazování pokožky? Ano, čtete správně. Tito malí pomocníci jsou báječnou zbraní v boji proti jemným rýhám i liniím. Vsadíte na ně?

Brokolice a papriky. Těm se nevyhýbejte

Až v obchodě při nákupu zabrousíte do oddělení zeleniny, nezapomeňte se tam poohlédnout po brokolici a červených paprikách. Tyto plody platí za úctyhodné zásobárny vitaminu C, který nejenže podstatně snižuje pravděpodobnost nachlazení a dodává energii, ale také značně zpomaluje poškození kůže volnými radikály a hraje klíčovou roli při výrobě kolagenu.

I mořské plody a houby jsou doporučovány

Co mají společného ústřice s hřibem? Spojuje je vysoký podíl zinku, jenž podporuje krevní oběh, přičemž zlepšuje pružnost pleti a vyrovnává její tón. Mimochodem, sluší se dodat, že jmenovaný minerál také regeneruje buňky, posiluje imunitní systém, urychluje hojení a dohlíží na metabolické funkce. Aby toho nebylo málo, co mluvit má do plodnosti i produkce hormonů.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 12. 8. 2021

snažíme se, již brzy musíme dojet nakoupit

Odpovědět
sipeji
sipeji 12. 8. 2021

Samé dobroty

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 8. 2021

díky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 566
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.