Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Pomocnou ruku najdete na konci své paže, říkávala Audrey Hepburn

Líbí se mi
Pomocnou ruku najdete na konci své paže, říkávala Audrey Hepburn

Pomocnou ruku najdete na konci své paže, říkávala Audrey Hepburn

Audrey Hepburn si vždycky přála být baletkou. To se jí sice kvůli nízké výšce nesplnilo, nicméně jak už to v životě někdy bývá, nakonec dosáhla úspěchu v něčem úplně jiném prakticky díky náhodě. V baletní škole si jí všiml producent, který ji obsadil do jejího prvního filmu Prázdniny v Římě. Za svůj debut získala Oscara a bylo rozhodnuto. Film ji pohltil, odjela do Ameriky a natočila trháky, které sledujeme dodnes.

Byla mnohokrát zamilovaná, dvakrát vdaná i rozvedená a nejšťastnějších bylo prý pár posledních let života, které strávila po boku herce Roberta Wolderse. Celý život se potýkala s mentální anorexií, kvůli které několikrát potratila. Nakonec porodila dva syny, kteří dodnes pečují o její odkaz a charitativní práci, které se věnovala. Přes všechno, co zažila, zůstávala pozitivní a silnou.

5 citátů o životě od Audrey Hepburn

Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy.

Proč jsme nejkrásnější čerstvě zamilované? Protože v tu chvíli býváme nesmírně šťastné. Zatímco zamilovanost trvá pár měsíců, šťastné můžeme být celý život – je to totiž jen o stavu mysli. Audrey prožila druhou světovou válkou, zbortil se jí sen o tom, že bude slavnou baletkou, velkou část svého života bojovala s anorexií. I přesto věděla, že naše štěstí ponejvíce souvisí s námi samotnými, ne s vnějšími okolnostmi. To, co se na nás chystá, navíc budeme stoprocentně snášet lépe šťastné než nešťastné. 

Pamatujte si, že pokaždé, když potřebujete pomocnou ruku, najdete ji na konci své paže.

Protože ať se nám to libí nebo nelíbí, v životě se může stát cokoliv. A i když máme milující partnery, spolehlivé přátele a oddanou rodinu, je dobré umět se spolehnout hlavně sám na sebe. Nikdy totiž nevíme, kdy to bude potřeba.

Pamatujte, že o člověku zjistíte více tím, když budete poslouchat, co říká, než když budete naslouchat tomu, co o něm říkají jiní.

I když se pohybovala v lehce povrchním prostředí filmového byznysu, vždycky věděla, co je skutečně důležité – vytvořit si svůj vlastní názor. Na lidi. Na věci. Na okolnosti. Když se totiž řídíme tím, co nám řekli jiní, nic nevytváříme a řídíce se úsudkem jiných přicházíme o hodně. O lidi. O věci. O okolnosti.

Obklopte se lidmi, kteří vás dokážou rozesmát. Smích dokáže vyléčit mnoho nemocí.

Chodit po světě se širokým úsměvem je totiž vždycky mnohem lepší. Navíc smích souvisí s lehkostí, která je nám ženám tolik vlastní. Nenechme se o ni připravit nikým a ničím. A největší lekcí nám může být její filmová postava Holly ze Snídaně u Tiffanyho. Vždyť existovalo někdy něco lehčího než éterická bytost pohybující se po Manhattanu, která si nedělá hlavu absolutně s ničím?

Přiznejme si to. Nadýchaný čokoládový dort dokáže změnit mnohé.

Všem dietologům navzdory!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Odpovědět
beata0063
beata0063 2. 2. 2020

Pekné!

Odpovědět
lemur
lemur 2. 2. 2020

Moc hezké.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 1. 2. 2020

inspirující

Odpovědět
Ovace
Ovace 1. 2. 2020

výstižné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 262
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.