Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 31. 10. 2018
Líbí se mi

Podzimní depka je jak otravná vinná muška, nevíte kde se vzala a je těžké se jí zbavit

Michaella
Michaella
Vloženo 31. 10. 2018
Líbí se mi
Podzimní depka je jak otravná vinná muška, nevíte kde se vzala a je těžké se jí zbavit

Podzimní depka je jak otravná vinná muška, nevíte kde se vzala a je těžké se jí zbavit

Někdy mám pocit, že stejně jako se objevují vinné mušky, tak stejně se objevuje i podzimní depka. Prostě přijde a je docela těžké ji odehnat. A jako naschvál se množí a je ji v jedné chvíli nějak moc.

U vinných mušek musíte vzít v úvahu, že patří k podzimu a vznikají kolem ovoce a kyselého, jsou to mušky, které něco přivolá. Jak se objeví, tak pak zase samé od sebe zmizí. A mezi tím vám pěkně otráví život, protože je máte v pití, jídle a ještě lítají u obrazovky, kde hraje váš oblíbený seriál.

Depka z podzimu vzniká podobně, jen s tím rozdílem, že na ni má vliv počasí a pocity

Je mixem vnitřního překyselení, nechuti, nespokojenosti a kdoví čeho ještě. Podzimní depka může být také z přibývající tmy, ze zimy, ze zataženého nebe, z nedostatku sluníčka a z nedostatku tepla, z přepracování, z nedostatku objetí a doteků. Takovou depku je dobré zahnat, zajíst nebo zapít a nejlépe zaspat.

  • Pomáhá pěkný film, svařené víno, teplá deka, pěkná knížka nebo pokec s kamarádem na telefonu. Kdo dává přednost relaxační koupeli u svíček, tomu určitě prospěje vyhřívání ve vodě. V případě možnosti fyzického doteku není nad čím váhat.

Podzimní depka není nemoc, je to jen pocit

I když se nejedná o nemoc, je třeba doplnit vitamíny a povzbudit svůj organismus, možná i chviličku poležet v posteli. U podzimní depky dost často přemýšlíme nad blbostmi a negacemi, všechno se nám nelíbí, nic není dost dobré a nikdo nás nemá rád. Klasika.

Nejsem sice psycholog, ale vím, že podzimní depka tak jak přijde, tak zase odejde. Takže nemusíte volat záchranku nebo panikařit. Je sezónní, chvilková a ráda se opakuje, hlavně pokud se necítíte úplně nejlépe. Ráda se přilepuje na každého, koho něco trápí, kdo je sám, kdo něco řeší. Je to taková vtěrka, která ráda přidává starost a ubírá radost.

Nedejte ji šanci vás ovládnout! A když, tak jedině k odpočinku

Pamatujte, že se jedná jen o směs pocitů. Dokáže ji zahnat například smích, hudba, tanec, nějaká plnohodnotná činnost, aktivita. Podzimní depka může být upozorněním na to, že je čas myslet také na sebe a máte si na chvíli odpočinout nebo se zastavit.

  • Když přijde - šup nohy nahoru, polštář pod hlavu a nechejte se jen tak unášet časem. Bez myšlení, bez pocitů, uvolnění a svobodní.

Na závěr zjistíte, že když si z podzimní depky uděláte červenou stopku pro zastavení, udělá vám vlastně dobře, protože získáte čas pro sebe.

Blogerka Michaella

(zdroj obrázku - pixabay)

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Michaella
Michaella 22. 11. 2018

Děkuji za vaše pěkné komentáře!

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 11. 2018

někdy na mě taky padne splín, ale letošní podzim byl pěkný, jen sem tam mlhavý (jako třeba dneska) a člověk si musí umět najít nějakou činnost, aby nemyslel na to, že na něho jde depka...je jasné, že nemocní lidé to mají horší...

Odpovědět
Victoria1
Victoria1 31. 10. 2018

Mám stále co dělat, tak na depku nemám čas. A kdyby náhodou, tak dobrá káva v klidu a teple s kamarádkou určitě zabere

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 31. 10. 2018

Nejlepší je dát si horkou vanu, zapálit s k tomu nějakou svíčku a samozřejmě nezapomenout na nějakou pěnovou bombu

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 31. 10. 2018

Počasí je zatím krásné, tak jsem OK.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.